Süt ve Süt Mamülleri Satarak Gelir Sağlamak

Süt ve Süt Mamülleri Satarak Gelir Sağlamak

Yanlış politikalar izlenerek hayvancılığın bitme noktasına getirildiği son yıllarda, herkesin aksine vazgeçilene geri dönmek karlılık anlamında önemli bir başlangıç olabilir. Süt ürünleri de bu anlamda bahsettiğimiz sektörler arasında yer almaktadır. İster geniş kapsamlı, ister küçük çaplı bir tesis kurularak süt ve süt ürünleri satışı işinden güzel paralar kazanılabilir. Herkes vazgeçiyorsa birilerinin tam tersine o sektöre […]

Yanlış politikalar izlenerek hayvancılığın bitme noktasına getirildiği son yıllarda, herkesin aksine vazgeçilene geri dönmek karlılık anlamında önemli bir başlangıç olabilir. Süt ürünleri de bu anlamda bahsettiğimiz sektörler arasında yer almaktadır.

İster geniş kapsamlı, ister küçük çaplı bir tesis kurularak süt ve süt ürünleri satışı işinden güzel paralar kazanılabilir. Herkes vazgeçiyorsa birilerinin tam tersine o sektöre adım atması, canlandırması en önemlisi de söz sahibi olması için bu iş fikri hayata geçirilebilir. Belirleyici olan siz olursanız, piyasanın ihtiyacı olan süt ürünlerini temin etmek, karlı bir yatırım olarak değerlendirilir.

Küçük çaplı düşünen insanlar hobi desteği ile de sermayeyi daha ucuza getirebilirler. Hdolayısıyla süt üretimi için uygun arazisi olan insanlar bu bahsettiğimiz iş fikrini hayata geçirebilirler. Süt ve süt ürünleri satarak para kazanmak için çok fazla nedeniniz sayılabilir. Örneğin marketlerde pastörize edilmiş paket sütün fiyatı bile oldukça yüksek rakamlara ulaşmışken, siz ucuza mal edip karlı bir fiyattan müşteri bulabilirsiniz.

Süt ve süt ürünleri işi

Süt ve süt ürünleri satmak için hangi besinleri hazır duruma getirebiliriz? En baştan süt, tereyağı, peynir türevleri, kefir, yoğurt çeşitleri olmak üzere kaymak gibi extra ürünler elde edilip satılabilir.

Bu işi yapmak isteyenlerin bir başka alternatifleri de sadece hazır süt satın alıp, bahsettiğimiz ürünlerin üretip, pazarlama şeklinde de iş şekillenebilir. Hatta ve hatta bir alanda yoğunlaşarak önemli bir marka haline gelmek mümkün. Sadece yoğurt çeşitleri yapıp satmak veya diğer peynir, tereyağı gibi tek bir ürüne yoğunlaşmak da karlılık anlamında ve işleri toparlamak anlamında büyük bir avantaj sağlayabilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  En Çok Aranan Meslek; Satış Danışmanı

En büyük enerji kaynağımız besin olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak besinlerimiz son zamanlarda kimyasal içerikler taşıyor, yani tehlike saçıyor. Bu sebeple organik süt ve süt ürünleri gelir sağlamak isteyenler! Sizlerin burada devreye girmesi gerekir. Sebebi de halkın sağlığı ile oynayan o kadar çok işletme, firma bulunmaktadır ki insanlar kendilerine alternatif sunacak birilerini arıyor.

Süt ve süt ürünleri

Süt ve süt ürünleri üretimi

Evet o birileri siz olabilirsiniz. Günlük olarak mutlaka tüketilmesi gereken süt ve süt ürünleri üretimi yapabilirsiniz. Elbette bu tavsiyeniz girişimci ruha sahip olan insanlara. Son yıllarda ülkemizde girişimci ruha sahip olan insan sayısı giderek artıyor. Çünkü yol ayrımına gelen vatandaşlar hayatta kalabilmek, para kazanmak amacıyla farklı çıkış yolları arıyor.

Geçmiş dönemlerde en garanti meslek devlet memurluğu iken, bugünse bu alternatif neredeyse tükendi. Çünkü devlet memuru olabilme yolları oldukça engelli. O zaman kendine farklı alternatif para kazanma yolları düşünen insanlar nasıl para kazanabileceğini araştırıyor. Biz de hem kazançlı hem de insan sağlığına faydalı bir sektörden bahsediyoruz. Süt ve süt mamülleri üretimi yaparak zengin olma imkanı her daim devam etmektedir. Sebebi de doktorların tavsiyesi üzerine değil, insanların doğal ihtiyacı üzerine mutlaka alınması gereken en önemli besin ögesi süt ve süt ürünleri olmazsa olmaz! Yani yoğurt, ayran, tereyağı, peynir hatta kefir.

İşte bu sağlıklı yiyecekleri üretip para kazanmak isteyenler sizlere sesleniyoruz! Kendinize yeni bir çıkış noktası arıyorsanız buradan başlangıç yapabilirsiniz. Sokakta bile satışı yapılan süt işi, çok zor değildir. Kendinize uygun bir besi çiftliği yaparak, birkaç inek satın alıp süt üretimi yapabilirsiniz. Ürettiğiniz sütlerden de kendimize uygun ortamlarda doğal süt üretimi sayesinde yoğurt, tereyağı, peynir, ayran ve diğer mamüller üretebilirsiniz. Elbette bu ürettiğiniz ürünlerin mutlaka organik olması gerekir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Aydın Evde Ek İş

KOSGEB kredileri size çıkış olacak!

Eğer bu işi yapmaya karar verirseniz size küçük bir tüyo da verelim. Devlet böyle işletme kurmak isteyen girişimcilere hem karşılıksız, hem de sıfır faizli kredi desteği sağlamaktadır. KOSGEB aracılığı ile kredi çekerek hatta ve hatta bir proje hazırlayarak destek alabilirsiniz. Bu konuda araştırma yapmanızı, neredeyse bedavaya süt ve süt ürünleri satarak karlı çıkmak için bir besi çiftliği kurabileceğinizi müjdeleyebiliriz. Bu amaçla KOSGEB kredileri araştırılmalı ve bu kanallardan da para kazanılmalıdır.

Süt mamülleri satışı yaparak kar etmek

Bu işi yapmak için farklı çalışma metotları uygulayabilirsiniz. İsterseniz sütü kendiniz üretir, süt ürünlerini de yine kendiniz elde edersiniz. Doğal yollardan ürettiğiniz süt ürünleri satışından para kazanma sizlere inanılmaz paralar kazandıracaktır.

Diğer bir alternatif de süt üretimi yapmazsınız süt üretimi yapan başka kişilerle anlaşarak süt satın alırsınız. Sadece süt ürünleri üretimi yolunu tercih edebilirsiniz. Her iki alternatif de sizler için uygunsa ikisini de değerlendirebilirsiniz. Eğer yeriniz ve bütçeniz el vermiyorsa ya süt üretimi yaparak para kazanma fırsatını değerlendirirsiniz ya da süt mamülleri satışından bu sektörün türevleri ile de alternatifler bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?