Tatil= Deniz, Şezlong, Şemsiye

Tatil= Deniz, Şezlong, Şemsiye

Sere serpe uzanmak, güneşin altında uzun süre dinlenmek ve kızgın kumlarda uzanıp serinlemek için, rüya bir tatil için olmazsa olmaz iki ürün; şezlong ve şemsiye. Bu iki tatil sembolü olmadan ne tatilden ne de dinlenmeden bahsedilemez. Otel ve işletme sahipleri bu iki önemli ürünü yaz gelmeden temin ederek tesislerinin en güzel şekilde hazırlanmasını sağlar. Şezlong […]

Sere serpe uzanmak, güneşin altında uzun süre dinlenmek ve kızgın kumlarda uzanıp serinlemek için, rüya bir tatil için olmazsa olmaz iki ürün; şezlong ve şemsiye. Bu iki tatil sembolü olmadan ne tatilden ne de dinlenmeden bahsedilemez. Otel ve işletme sahipleri bu iki önemli ürünü yaz gelmeden temin ederek tesislerinin en güzel şekilde hazırlanmasını sağlar. Şezlong ve şemsiye sayesinde insanlar tatilin keyfini, mutluluğunu yaşar.

Ülkemiz tam bir turizm cenneti olması nedeniyle sahil beldelerinde yoğun bir şekilde talep gören şemsiye ve şezlonglar her türlü modelde üretilerek renk renk, desen desen sahilleri süslemektedir. Uzun süre kumların üstünde yatıp dinlemek insana yorgunluk da verebilir. Bu sebeple belli bir süre kumda yatıp dinlendikten sonra tekrar kendimizi denize atarız, üzerimizdeki kumları temizleriz, daha sonra rahat bir uyku çekmek için plastik ya da ahşaptan yapılmış olan şezlong üzerinde yatarak keyfimizi sürmeye çalışırız. Vazgeçilmez bir aksesuar olan şemsiye de başucumuzda olmazsa güneşin zararlı ışınları bizi mahvedebilir.

Modern tatil şemsiyeleri

Sahilleri süsleyen şemsiyeler bizlere rahat bir dinlenme keyfi sunmaktadır. Hem şemsiyeler de hem de şezlonglarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok farklı ve kaliteli ürünler tasarlanarak piyasaya sunulmuştur. Eskiden en ufak bir rüzgarda bile yıkılan, yırtılan şemsiyeler artık tarih olmuştur. Şimdi çok geniş, motorlu, hatta ahşap gövdeli, kelepçeli, dişli, yandan gövdeli… aklınıza gelmeyecek şekilde modern şemsiyeler üretilmiş, insanların tatil huzuru hesaplanarak mükemmel tasarımlar ortaya çıkmıştır. Elbette her şey parayla orantılı olduğunu unutmamak gerekir.

ahşap şezlong

Ahşap şezlong modelleri

Güneş geçirmeyen özellikte imal edilen kumaşlarla donatılan şemsiyeler altından güneşe çıkmak istememektedir. Aynı şekilde plajları dizilmiş farklı modellerde alüminyum, plastik ve en çok tutulan ahşap şezlong modelleri de boy boy, kalite kalite üretilmiştir. Özellikle üzerlerine minder, yatak tasarlanan şezlong modelleri insanları adeta kendine çekmektedir. Bütün bir kış boyunca çalışan insanlar şezlong üzerinde uzanmak, şemsiyenin altında serinlemek için adeta hayal aleminde yaşamaktadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Karaciğer Nakli ile Yeni Hayat

Bize tatili fısıldayan şezlong ve şemsiye ikilisi denizden gelen esintileri kulaklarınıza doğru taşırlar. Böyle bir hayal aleminde gezinmek için kalabalık ortamlarda, patronların, işverenlerin stresini çeken çalışanlar haklı olarak tatil özlemiyle yanıp tutuşmaktadır. Tatil döneminde bu ikiliyi görme hayali ile çalışıp para kazanıp en iyi otellerde tatil yapmayı planlayıp ona göre en uygun tatil rezervasyonları için araştırma yaparız. Yaptığımız araştırmalarda en çok kullanılan görseller arasında yer alan şemsiye ve şezlong sanki büyüler. Yerimizde duramayız tatil ve otel ayarlama yoluna gideriz. Çünkü öyle büyüleyici etki yapmışlardır ki hem şemsiye hem de şezlong insanları adeta kendine doğru çeker.

Sadece otel ve pansiyonlarda kullanılmaz şemsiyeler ve şezlonglar bireysel anlamda da evlerin balkonlarına, villa tipi özel müstakil bir evde, bahçelerde, havuzlu bir sitede yerini alır. Tatil çağrımı yapan her türlü özel kullanım alanları için de tasarlanan modelleri bulunmaktadır.

Koronavirüs şokunu atlatan Türk insanı soluğu tatil beldelerinde aldı. Kışın evine kapanan, korkutulan sonrasında kontrollü hayata alışan, hatta kontrolsüz bir şekilde birbirine yaklaşan insanlar sahil beldelerinde kışın yorgunluğunu atıyor.

Covid 19 aramızda sinsice dolaşırken biz dinlence, eğlence, piknik, asker uğurlaması, düğün, taziye, pazar, market… velhasıl kalabalık ortam nerede ise oraya gitmekten çekinmiyoruz.

Kamuoyunda dolaşan gayriresmi veriler coronavirüs tehdidinin katlanarak arttığını, buna karşın vatandaşın umursamaz bir tavırla alışkanlıklarından taviz vermeden yoluna devam ettiği bir gerçektir. İnşallah söylenenler, yazılanlar gerçek dışıdır da vatandaş hakkı olan deniz, güneş, kum, şezlong ve şemsiye hasretini bir an önce giderir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Bisikletin Dengede Durması

Bir önceki yazımız olan Çocuklar Nasıl Mutlu Edilir? başlıklı makalemizde çocuğu mutlu etmek, Çocuklar Nasıl Mutlu Olur ve ÇOCUKLARI MUTLU ETME METOTLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Herkesin eğlence dinlenme anlayışı farklıdır kimi sessiz ortamlarda dinlenir kimileri kalabalık ve güneş altında yaşamayı tercih eder. Yapılan incelemeler gösteriyor ki Türk insanının tatil tercihi genelde Deniz, Güneş, şemsiye, şezlong yönünde.

Turistik tesisler sezonluk iş yaptıkları için mecburen tatil dönemini maksimum düzeyde kazançla kapatmak istemektedirler. Bu gerekçelerle Denizli girmek için plajlara giden insanlar şemsiye ve şezlong ihtiyacını pahalı da olsa gidermek durumunda olduğundan diyebiliriz.

Koronavirüs tehdidi uzun yıllar geçecek gibi gözükmüyor. İnsanlar tatil ihtiyacını gidermek için ister istemez sahil beldelerine gidiyor. Kontrollü hayat prensibi ile hareket ettikten sonra hiçbir yerde covid-19 tehdidi yoktur.

Neden olsun ki.

Şezlong ve tatil şemsiyesi imalatı yapan firmaların web sitelerini inceleyiniz onlar gerekli yönlendirmeyi yapar.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?