Telefon Çalınırsa Ne Yapmalıyız?

Telefon Çalınırsa Ne Yapmalıyız?

 Teknolojinin gelişmesiyle son zamanlarda akıllı telefonlarımız çoğaldı ve haliyle bu telefonlar çok pahalı. Eğer cep telefonumuzu çaldırırsak ya da kaybedersek ne yapmalıyız? Elbette bu durumu yetkili mercilere bildirmeliyiz. Telefonumuz çalınırsa nereye ve nasıl dilekçe yazılır? Telefonumuz çalınırsa dilekçe yazmak gerekiyor ve bu dilekçeyi nereye atacağımızı önceden bilmek gerekiyor. Dilekçeyi yazacağımız makamı dilekçenin en üstüne yazmamız […]

 Teknolojinin gelişmesiyle son zamanlarda akıllı telefonlarımız çoğaldı ve haliyle bu telefonlar çok pahalı. Eğer cep telefonumuzu çaldırırsak ya da kaybedersek ne yapmalıyız? Elbette bu durumu yetkili mercilere bildirmeliyiz.

Telefonumuz çalınırsa nereye ve nasıl dilekçe yazılır?

Telefonumuz çalınırsa dilekçe yazmak gerekiyor ve bu dilekçeyi nereye atacağımızı önceden bilmek gerekiyor. Dilekçeyi yazacağımız makamı dilekçenin en üstüne yazmamız gerekiyor. Bu yüzden başvuru yapılacak yerin net olarak belirtilmesi gerekmektedir. Bu dilekçe savcılığa mı yazılacak, bilişim teknolojileri genel müdürlüğü mi yazacak önceden karar vermeniz gerekiyor. Dilekçelerle ilgili en önemli detay, dilekçelere eklenecek fatura bilgisidir. Kişi çalıntı veya kayıtlı cihazı ilgili olarak mutlaka fatura detayını, fatura fotokopisini veya aslını fotokopisini dilekçeye eklemekte büyük fayda var.

Telefonumuz çalınırsa

Telefon kaybolursa

Eğer fatura da kayıpsa veya bulunamıyorsa kişinin cihaza ait olduğunu düşündüğü belgeleyen resmi, ya da ıslak imzalı bir belgenin mutlaka dilekçeye eklenmesi gerekmektedir. Bu eğer ikinci el bir telefon ise satıcı ile alıcı arasındaki imzalanan ıslak imzalı bir satış sözleşmesi olabilir. Yine gsm operatörü veya benzer kurum tarafından imzalanmış kaşelenmiş bir belge de yeterlidir. Önemli olan burada cihazla olan ilişkisini niyet bağını sahiplik bağını kuracak olan belgeler… Bu belgelerin ilgili makama yetkili mercilere mutlaka gösterilmesi, ibraz edilmesi gerekir. yoksa bu belgeler ibraz edilmeyen cihazınızın çalındığını kanıtlayamazsınız. Bu belgeleri gösteremezseniz cihazınızın çalındığı ile ilgili iddianızı kanıtlayamayacaksınız.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Hafıza Kontrol Teknikleri

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?