Telefonlarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar!

Telefonlarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar!

Elektronik ürünlerin hayatımıza girdiği son çeyrek yüzyılda insanların kafasını karıştıran doğru ya da yanlış bildikleri bir sürü soru ve sorunlar oluştu. Telefonlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar hakkında edindiğimiz bilgileri paylaşmak istiyoruz. Bunların başında akıllı telefonların kullanıma girmesiyle şarj etme sorunu, batarya sorunu, fotoğraf çekerken pixel boyutları gibi konular en çok konuşulan konular arasına girdi. Elektronik […]

Elektronik ürünlerin hayatımıza girdiği son çeyrek yüzyılda insanların kafasını karıştıran doğru ya da yanlış bildikleri bir sürü soru ve sorunlar oluştu. Telefonlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar hakkında edindiğimiz bilgileri paylaşmak istiyoruz. Bunların başında akıllı telefonların kullanıma girmesiyle şarj etme sorunu, batarya sorunu, fotoğraf çekerken pixel boyutları gibi konular en çok konuşulan konular arasına girdi.

Elektronik cihazlar hakkında doğru bilinen yanlışları sizlere anlatmak için örnekler vermeye çalışacağız.

Telefonlarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar!

YARIM ŞARJ TEHLİKELİ Mİ?

En fazla yanlış bilinen doğru, telefon bataryalarının ömrünün telefonunuzu tam olarak şarjı bitmeden yarıda kaldıysa şarja takmak. Telefonun ömrünü, pardon bataryanın ömrünü bitirdiği söylenir. Oysa tam tersi, ne zaman ihtiyacınız varsa bataryanızı şarj etmeye başlamanız doğru bilinen gerçekmiş. Çünkü bütün bataryalar kullanım ömürlerini doldurmadan önce fabrika ayarlarında sınırlı sayıda şarj döngüsüne sahip olduğu için şarjın tam olarak bitip bitmemesi hiç önemli değilmiş. Asıl önemli olan bataryanın ihtiyacı olduğu zaman şarj edilmesidir.

KAMERASI KAÇ PİXEL?

Son dönemde akıllı telefonları kamera özellikleri çok tartışılır konuşulur olmaya başladı. Çünkü kamera özellikleri ekran çözünürlüğünü ne olduğu önemli değil, pixel sayısının yüksek olması fotoğrafın kalitesini artacağına çare değildir. Önemli olan pixel başına düşen yüksek görüntü sayısıdır. Yani fotoğrafların kalitesini artıran pixel içindeki noktaların sıklığıdır.

BİLGİSAYAR NE ZAMAN KAPATILMALIDIR?

Insanların doğru bildiği yanlışlardan birisi de bilgisayarın her gün kapatılmasının zararlı olduğu şeklindeki bir inanıştır. Oysa bu bilgi tamamen yanlış ve tehlikelidir. Bilgisayarınızı işiniz bittiğinde kapatmak en doğru olanıdır.
Neticede herkes yeni çıkan ürünler hakkında durmadan fikir yürütüyor. Siz her söylenen söze inanmayın. En iyi öğrenme şekli yaparak yaşayarak öğrenme olduğu için kendi tecrübelerinizden faydalanarak, neyin daha mantıklı hangisini kullanmanın zararları hangisini kullanır faydalı olduğunu deneyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İkinci El Konut Alımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

ÜRETİCİLER DOĞRU BİLGİ VERMİYOR.

Hele hele internet dünyasında bilgisine güvenmediğiniz önüne gelenin yazdığı yazılara asla itibar etmeyiniz. Eğer teknoloji konusunda fazla bilgi sahibi değilseniz araştırma yaparken kaliteli bilgi sahibi  yerlerden bilgi almaya çalışın. Birkaç yerden araştırmadan bu bilginin doğruluğunu kesin olarak inanmayın.
Elektronik ürünler konusunda en doğru bilgiyi aslında satın aldığınız ürünün yapan mühendisler bilmektedirler. Ama onlar da tüketim ekonomisinde bir dişli oldukları için hiçbir zaman doğru bilgi gerçek bilgiyi tüketicilere aktarılmaz. Çünkü her şey doğru düzgün kullanılırsa fabrikaların ürettikleri yeni ürünler kimlere satılacak. Fabrikalar nasıl para kazanacak, diye insan düşünmeden edemiyor insan. Telefonlarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar bunlarla sınırlı değil. Sayılamayacak kadar bilgi kirliliği mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Beşamel Soslu Tavuklu Karnabahar Yemeği Tarifi başlıklı makalemizde beşamel soslu karnabahar ve tavuklu karnabahar yemeği hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?