TELEFONUN GELİŞİM AŞAMALARI

TELEFONUN GELİŞİM AŞAMALARI

En hızlı gelişim gösteren iletişim sektörü ve şüphesiz. özellikle de telefon baş döndürücü bir hızla gelişmekte. Telefonun gelişimi ve ilerleyişi karşısında sus pus olduk.Çoğumuz bu günlere gelebileceğini 70 yıl önce söyleselerdi, bırakın hayal etmeyi söyleyene deli derdik. Ama sanırım şimdi bırakın 70 sene sonrasını hayal etmeyi 10 yıl sonrası için tahmin bulunsa ve ne derse […]

En hızlı gelişim gösteren iletişim sektörü ve şüphesiz. özellikle de telefon baş döndürücü bir hızla gelişmekte. Telefonun gelişimi ve ilerleyişi karşısında sus pus olduk.Çoğumuz bu günlere gelebileceğini 70 yıl önce söyleselerdi, bırakın hayal etmeyi söyleyene deli derdik. Ama sanırım şimdi bırakın 70 sene sonrasını hayal etmeyi 10 yıl sonrası için tahmin bulunsa ve ne derse desin kimse hayır demez gibi.  Alexander Graham Bell  çıksa baksa günümüz telefonlarını görse ne der acaba?

Akıl almaz bir biçimde yeni özellikler ilave edilerek piyasaya sürülen telefonlar düşünce ve aklımızın sınırlarını zorluyorlar. Telefonla görüntülü konuşmadan tutun da anlık dosya ve resim aktarımından, en gelişmiş ajandasından, sesi yazıya dönüştürmesinden, en mükemmel video ve resimler çekmesinden nihayet internet ile dünyayı ayaklarınızın altına seren haritalarından mı nesinden bahsedeceğimizi şaşıyoruz.

Aşağıdaki sunumu izleyince buna hak vereceksiniz ve yaşı biraz orta ve ileri düzeyde olanlar da nostalji yapacaklar. Birbirinden güzel antika değerindeki geçmişin inanılmaz eserlerine bayılarak iç geçirecekler diye düşünüyorum. Yeni kuşak belki gülerek izleyecek ama aradaki farkı görmeleri açısından büyük bir fırsat olarak gözlemlemeleri gerekir. Hız elbette son dönemlerde gittikçe artıyor. Aradaki bu büyük değişiklik elbette iletişim açısından müthiş gelişme ama insan iletişimsizliği içinde en büyük sebeplerden biri olarak düşünülebilir. Ne desek bilmem ki…Telefonun gelişimini Alexander Graham Bell kendisi bugün yaşasa telefonun bu kadar aşama göstermesine inanamayacaktır.

Bir önceki yazımız olan GAZIN YANMASI NASIL GERÇEKLEŞİR başlıklı makalemizde gaz nasıl yanar, Gazın alev alması için ve Gazın yanma aşaması hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Boru Profil Sektörü Büyük Rekabet İçinde

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?