Temel’den Meslek Tiplemeleri

Temel’den Meslek Tiplemeleri

Trafik Polisi Temel Küçük yaşlardan itibaren gelecekte yapmayı planladığınız mesleklerimiz vardır. Herkes hayal eder, olmak ister ama Türk eğitim sisteminde çok az insan hayalindeki mesleği icra eder. Temel’de şanslı Türk insanlarından birisidir. Çünkü hayalindeki meslek trafik polisi olmaktır ve yıllar sonra hayalini gerçekleştirme fırsatı bulur. Trafik polislerinin en önemli özellikleri trafiği düzenlemek, sürücüleri kontrol etmek, […]

Trafik Polisi Temel

Küçük yaşlardan itibaren gelecekte yapmayı planladığınız mesleklerimiz vardır. Herkes hayal eder, olmak ister ama Türk eğitim sisteminde çok az insan hayalindeki mesleği icra eder.

Temel’de şanslı Türk insanlarından birisidir. Çünkü hayalindeki meslek trafik polisi olmaktır ve yıllar sonra hayalini gerçekleştirme fırsatı bulur. Trafik polislerinin en önemli özellikleri trafiği düzenlemek, sürücüleri kontrol etmek, hatalı sürücülere ceza kesmektir ve hiç ummadığınız yerlerde karşımıza çıkıverirler.

Temel’de trafiği düzenlemektedir. Kurallara uymayanlara ilgili madde uyarınca cezasını kesmektedir.

Günün birinde çok sık rastladığımız manzaralardan birisi ile karşılaşır. Kendilerine çok üstün gören bakan, milletvekili, belediye başkanı, vali ayrıcalıklı olduklarını düşünürler. Medeni ülkelerde bu durum yadırgamıştır. Çünkü yasalar önünde herkes eşittir, trafiğe herkes riayet etmek zorundadır.

Bir milletvekili Temel’in radarına yakalanır ve aracı kenara çekilir. Herkesin bildiği malum o ayrıcalık cümlesinin ağzından dökülür:

-Bana bak! Sen benim kim olduğumu biliyor musun?

İşini yapmakta olan trafik polisi Temel:

-1 dakika beyefendi, der.

Telsizden anons geçer:

-48 36, 48 36! Beni duyuyor musun?

-Evet Temel, duyuyoruz ne oldu, diye cevap verir karşı taraftaki.

Temel:

-Amirim burada hatalı bir sürücüyü çevirdim, kendini tanımıyor. Bana kim olduğunu soruyor. Ne yapmam gerekir?

Milletvekili ve Temel

İlk Türk Astronot Temel

Dünyada bütün enerji kaynaklarının bitirmek üzere olan insanlık yeni çözüm arayışlarına girer. Dünya’ya en yakın yaşanabilir gezegen olarak Mars’ı gözüne kestiren Amerika yeni keşifler yapmaya başlar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Çok Komik Nasrettin Hoca Fıkraları

Türkiye’de boş durmaz Mars’ta yerimizi almak, rezervasyon yapmak için kolları sıvar. Temel astronot olarak Mars’a gidecek olan kişidir. Türkiye büyük yatırımlar yaparak uzay mekiği hazırlar ve Temel’i Mars’ta araştırmalar yapmak, yerimizi işaretlemek amacıyla uzay mekiği ile gönderir. Ama herkes şaşırır, aradan epey zaman geçmiştir Temel hala sağdır ve Mars’ta hayatına devam ettirir.

Aradan 5 yıl geçer ve dönüş için izin ister. Türk Uzay Ajansı Temel’den gelecek yeni bilgilerle kamuoyunu bilgilendirecektir. 5 sene sonunda uzay mekiği ile iniş yapar. Bütün medya organları Temel’i dört gözle bekler. Uzay mekiğinden inan astronot Temel’in etrafını saran gazeteciler ilginç sorular sorar:

“Farklı yaratıklar gördün mü? Su var mı? Hayvanlar gördün mü?…

En önemlisi “Canlı belirtisi yakaladın mı? Mars’ta yaşam mevcut mu?” diye sorulur.

Astronot Temel gayet sakin bir şekilde:

-Hayır, maalesef Mars’ta hayat yok, der.

En çok da bilim insanları bu bilgi karşısında yıkılır. Medya şaşkınlık içindedir.

Uzun süre memleketinden ayrı kaldığı için Temel’i uçakla Trabzon’a gönderirler. Yıllardır ailesinden, çocuklarından ayrı kalan Temel evinde istirahata çekilir. Akşam haberlerini televizyondan seyreder. En güncel haber doğal olarak astronot Temel’in Mars’tan dönüşü ve Mars’ta edindiği izlenimlerdir. Kendi haberini ailesi ile birlikte izleyen Temel ve oğlu arasında şu konuşma geçer. Oğlu:

-Babacığım 5 yıl sen orada hayat yoktu da nasıl kaldın, şaşırdım doğrusu?

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Karşıyaka (KSK) Futbol Kulübü Nerelerde?

Temel:

-Ula uşağım, saat 10’dan sonra kimse dışarıya çıkmıyor. Mağazalar kapanıyor. Sokaklar bomboş. Ha sen buna hayat mı diyorsun? 

Bir önceki yazımız olan Temel'in Yaşamından Kesit Fikralar başlıklı makalemizde Aile ortamında anlatılacak fıkralar, Temel tahlil yaptıracak ve Temel Tavukçuluk İşine Giriyor hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?