Temel’in Yaşamından Kesit Fikralar

Temel’in Yaşamından Kesit Fikralar

Aile ortamında anlatılacak seviyeli fıkralarla yine sizlerleyiz. Temel Tavukçuluk İşine Giriyor Para kazanmak için çağın gereklerine uyum sağlamak isteyen Temel ne yapacağını araştırıyor. Beyaz et fiyatlarında olan artış sebebiyle yeni iş fikirleri arasında tavukçuluk işi yapmaya karar veriyor. Bunun için gerekli araştırmayı yapıyor. 500 tavuk ile başlamaya karar veriyor. Satın aldığı genç tavukları köyünde hazırladığı […]

Aile ortamında anlatılacak seviyeli fıkralarla yine sizlerleyiz.

Temel Tavukçuluk İşine Giriyor

Para kazanmak için çağın gereklerine uyum sağlamak isteyen Temel ne yapacağını araştırıyor. Beyaz et fiyatlarında olan artış sebebiyle yeni iş fikirleri arasında tavukçuluk işi yapmaya karar veriyor. Bunun için gerekli araştırmayı yapıyor. 500 tavuk ile başlamaya karar veriyor. Satın aldığı genç tavukları köyünde hazırladığı üstü açık bir arazide çoğaltmak istiyor. Bunun için babasından kalma tarlasına çukurlar açtırıyor ve satın aldığı tavukların ayaklarından bu çukurlara gömüyor.

Tavukların bu şekilde çabuk büyüyeceğini düşünerek bir güzel de suluyor. Bekliyor, bekliyor… tavuklar büyüsün ve satış yapsın ama inanılmaz bir şey oluyor.

Tarlaya ektiği bütün tavuklar bir iki gün içerisinde teker teker ölüyor. Çok şaşıran Temel üzgün bir şekilde bağlı bulunduğu ilçenin ziraat müdürlüğüne yaşadığı durumu anlatan bir mektup gönderiyor. Durumu öğrenen Ziraat Odası Müdürlüğü 1 hafta sonra Temel’in yazdığı mektuba söyle bir cevap gönderiyor:

“Mektubunuzu okuduk ve sizin adınıza gerçekten çok üzüldük. Bu üzücü olayın sebebini araştırmak ve ölüm nedenini anlamak için piliçleri gömdüğünüz toprağın örneğinden bize yollarsanız size ayrıntılı bilgi vereceğiz.”

++++

Aile ortamında okunacak fıkralardan biri daha…

Temel tahlil yaptıracak

Hastalık bahanesiyle doktora giden Temel idrar tahlili yapılması gerektiği söylenir. Sağlık ocağında tam teşekküllü idrar tahlili yapılamayacağı için doğruca Devlet Hastanesi’ne gider. Hastanenin girişine yakın bir yerde bir adamın ağladığına tanıklık eder ve merakını gizleyemez adama sorar:

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Papağan Fıkraları

-Sakıncası yoksa neden ağladığını bana söyleyebilir misin?

Yaşlı adam:

-Kan tahlili yaptıracaktım. Kolumdan kan alacaklardı ama nasıl olduğunu anlayamadım bileğimden kestiler, der.

Bu sefer hüngür hüngür ağlamaya başlayan Temel’dir. Bu sefer yaşlı adam Temel’in durup dururken neden ağladığını merak edip sorar:

-Sen niye ağlamaya başladın, hayırdır kardeş? Temel:

-Doktor benden de idrar tahlili yaptırma mi istedi de.

Temel’in siyah beyaz çorapları

Sabah telaşla evden işe giden Temel arkadaşlarıyla 10’da çay molasında muhabbet ederler. Temel çok fark etmez ama giydiği çorapların biri siyah, biri de beyazdır. Çok şaşıran arkadaşları bunun sebebini sorar:

-Ula Temel bu nasıl iştir, ayağındaki çorapların birisi beyaz birisi siyahtır?

Temel hiç istifini bozmaz ve söyle yanıtlar:

-Ha, uşaklar sizin haberiniz yok mu? Bu sene siyah beyaz giymek moda oldu. Ben de bu yüzden çorabımın biri siyah birini beyaz giydim. Yarın ayakkabının birini siyah birini de beyaz giyersem hiç şaşırmayun.

++++

Aile ortamında anlatılacak seviyeli fıkralarla devam edeceğiz.

Temel ile Macera

Bir önceki yazımız olan Okul Öğrenci Öğretmen Fıkraları başlıklı makalemizde anasınıfı fıkrası, Bana da söyleyin lütfen ve Bu ne olabilir ki hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?