Temsa ve ASELSAN’dan  Yerli ve Elektrikli Otobüs

Temsa ve ASELSAN’dan Yerli ve Elektrikli Otobüs

ASELSAN ile TEMSA’nın geliştirdiği Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otobüsü yollarda. Tamamen Türk mühendislerce üretilen üstelk de sadece 15 dakikada şarj olabilen taşıt gururumuz olacak. Önceki yıllarda müjdesi verilen toplu ulaşım aracı artık Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’ndeki öğrencilere hizmet veriyor.  Tanıtım aşaması sonrasında Türkiye’nin ilk %100 yerli sermayeli elektrikli otobüsünü üreten Temsa, Aselsan ile işbirliği yaparak büyük […]

ASELSAN ile TEMSA’nın geliştirdiği Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otobüsü yollarda. Tamamen Türk mühendislerce üretilen üstelk de sadece 15 dakikada şarj olabilen taşıt gururumuz olacak.

Önceki yıllarda müjdesi verilen toplu ulaşım aracı artık
Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’ndeki öğrencilere hizmet veriyor. 

Tanıtım aşaması sonrasında Türkiye’nin ilk %100 yerli sermayeli elektrikli otobüsünü üreten Temsa, Aselsan ile işbirliği yaparak büyük bir başarı elde ettiler. İki büyük kuruluş ortaklaşa geliştirdikleri Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli ve elektrikli otobüsünün tanıtımını yaptılar.

Çukurova Üniversitesi öğrencileri Ekonomi Gazeteciliği adlı dersi çok eğlenceli ve yerinde görerek Temsa’nın fabrikasında uygulamalı olarak işlediler. Öğrencileri misafir eden Temsa Genel Müdürü, Çukurova Üniversitesi İletişim Bilimleri öğretim görevlisi olan Mehmet Uluğtürkan ve Temsa’nın Kurumsal İletişim Müdürü, yer aldığı derste öğrenciler otomotiv üzerine sorular sordular. Öğrencilerin sorularını karşılıksız bırakmayan Temsa Genel Müdürü, çok heyecan verici ve sevindirici bir haberi öğrencilerle paylaştı.

Avenue Ev

Yetkili, ‘Aselsan ile ortaklaşa geliştirdikleri “Türkiye’nin ilk %100 sermayeli ve ilk elektrikli otobüsünü üretmenin sevincini yaşıyoruz. Avenue Ev adı verilen markanın tanıtımına yakında yapmayı düşünüyoruz. Aselsan tarafından geliştirilen batarya ve motor sistemlerinin Temsa tarafından üretilen elektrikli otobüslere entegre edilerek ilk milli, yüksek güvenilirlik, düşük maliyetli, özgün ve verimli teknolojiye sahip olacak ürünümüzle dünya pazarındaki etkinliğimizi artırmak istiyoruz.” dedi. 
Temsa’nın Adana’daki fabrikalarında üretilen otobüslerin dünya çapında 66 farklı ülkede yol katettiklerini, otobüslerin kullanıcılar tarafından çok beğenildiğini ve bu amaçla her yıl daha da geliştirilerek özelliklerinin artırıldığı belirtildi.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Satılık Konutun Değeri Nasıl Belirlenir

Temsa Genel Müdürü, “Temsa sektörün önde giden markalarından biridir. Temsa, hiçbir markayı takip etmez, çünkü kendisine ait Ar-ge birimlerinde 150 seneden beri çalışan mühendisler tarafından üretilen yılda 3 binden fazla araç yola çıkmaktadır. Ürettiğimiz araçlar başta Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın her yerine satılmaktadır.” dedi.

Temsa Genel Müdürü, bir otobüsün meydana gelmesi için 6000’den fazla parçanın bir araya geldiğini üretimde yerli özelliğini %70’lere kadar çıkardıklarını dile getirdi. “En konforlu, en güvenli, en ekonomik ve en rahat otobüsleri üreterek pazara sunuyoruz. Türkiye’de elimizde bulunan pazar liderliğimizi dünya çapında birçok ülkeye taşımak istiyoruz. Bunu gerçekleştirirken yerli tedarikçilerimizle ve üniversitelerimize de işbirliği yapmayı ihmal etmiyoruz.” dedi.

Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi olan Mehmet Uluğtürkan ise kurumsal iletişim uygulaması amacıyla ve ekonomik gazeteciliğinin sahada gerçekleştirmek için genç iletişimlerin meslek hayatına önemli katkı sağlaması amacıyla Temsa’ya ziyarette bulunduklarını ifade etti.

Temsa Kurumsal İletişim Müdürü ise “Fabrikamıza ziyarete gelen öğrencilerimize deneyimlerimizi aktarmak için her zaman buradayız. Öğrencilerimiz ne zaman isterse birlikte çalışabiliriz. Onlara elimizden gelen desteği sağlarız.” açıklamasını yaptı.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?