Terlik Fırlatmanın Bedeli: 2 Yıl!

Terlik Fırlatmanın Bedeli: 2 Yıl!

Dikkat, terlik fırlatmak 2 yıldan başlıyor! Daha çok anneler tarafından çocuklarına caydırıcı amaçlı fırlatılan terlikler bundan sonra silah olarak kabul edilecek. Anneler bundan sonra terlik atmadan önce iki kere düşünecekler! Geçtiğimiz yıl Denizli’de yaşayan olayda Şenay G. adlı kadın ve oğlu Hasan G. asında bir tartışma çıktı. Bunun üzerine oğluna kızan anne naylon terlik fırlattı. […]

Dikkat, terlik fırlatmak 2 yıldan başlıyor!

Daha çok anneler tarafından çocuklarına caydırıcı amaçlı fırlatılan terlikler bundan sonra silah olarak kabul edilecek. Anneler bundan sonra terlik atmadan önce iki kere düşünecekler!

Geçtiğimiz yıl Denizli’de yaşayan olayda Şenay G. adlı kadın ve oğlu Hasan G. asında bir tartışma çıktı. Bunun üzerine oğluna kızan anne naylon terlik fırlattı. Oğlu tarafından şikayet edilen anne polise ifade verdi. Şenay Hanım hakkında ‘basit bir şekilde yaralamaya kasten teşebbüs’ suçu gerekçe gösterilerek 2 ila 5 yıl arasında hapis davası açıldı.

Ailevi sebeplerden dolayı çıkan tartışma sonucunda evin üst katında oturan anne oğlu Hasan’a bağırdı. Daha sonra tartışma büyüdü. Anne eline denk gelen bir naylon terliği oğluna doğru fırlattı. Herhangi bir yerine isabet etmeyen terlik gerekçe gösterilerek, Hasan G. tarafından mahkemeye başvurma fırsatı oluşturdu.  Honaz Polis Karakolu’na giden Hasan G. annesi hakkında davacı oldu.

Honaz Cumhuriyet Savcılığı yaptığı soruşturma neticesinde anne tarafından atılan terliğin silah sayıldığını ve TCK’nın 86’ncı maddesine göre ‘basit şekilde kasten yaralamaya teşebbüs’ suçu olduğu gerekçesiyle iddianame hazırlandı. Üstelik annenin oğluna attığı terlik isabet etmedi, fakat teşebbüs olarak değerlendirildi. Savcı, yaşanan olayın tanıkların beyanı doğrultusunda isnat edilen suçun işlendiği, bu sebeple de şüphelinin cezalandırılması gerektiğini savundu. Hazırlanan iddianame Honaz Asliye Ceza Mahkemesi tarafından da kabul edilince anne Şenay G. 2 ila 5 yıl arasında ceza alması istemiyle yargılanacak.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Parasız Mutlu Olmanın Sırları 

Anne Şenay G. şaşkınlığını gizleyemedi. Konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Oğlum Hasan kapıma dayandı, bana ağır hakaretler etmeye başladı. Ben de dayanamadım elime aldığım terliği oğluma doğru fırlattım. Attığım terlik hiçbir yerine isabet etmedi. Bu terlik insana isabet etse bile zaten acıtmaz. Fakat oğlum polise giderek beni şikayet etmiş. Polisler beni çağırdı. Ben de olayları olduğu gibi anlattım. Eğer terlik silah olarak kabul edildiğini önceden bilseydim, kesinlikle  fırlatmazdım. Artık ceza ne olursa çekmeye razıyım. Mahkeme, naylon terlik silah olarak kabul etmiş, bizim söyleyecek bir şeyimiz kalmadı. Çocuğuna kızdığı zaman hangi anne terlik atmaz ki. Atmayı bırakın, evladını terliklerle döven anneler bile var.”

Hakkında 2 ila 5 yıl hapis istenen anne Şenay G’nin avukatlığını yapan Hasan O. O. da konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Türk toplumunun vazgeçilmez unsuru olan terlik mahkeme tarafından silah olarak kabul edildi. Bunu müvekkilime anlatmak oldukça zor oldu. Mahkeme silah tanımını Türk Ceza Kanu’nun 86’ncı maddesine göre kabul etmiş. Silah tanımı, savunma veya saldırı amacı ile yapılmış olsa da fiili olarak saldırma veya savunma amaçlı kullanılan diğer şeyler kapsamında değerlenmiş. Burada herhangi bir nesne, silah olarak tanımlanabilmektedir. Müvekkilim Şenay G. tarafından çocuğuna fırlatılan terlik de burada silah olarak değerlendirilmiş. Artık anneler çocuklarına terlik atmadan önce iyi düşünsünler.”

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Çocuk Gelinlere Hayır!

Son duruşmada beraat kararı çıktı. Adliyeden gülerek çıkan anne Şenay G., kararı mutlulukla karşıladığını söyleyerek, “Mahkemede fırlattığım terliği de gösterdim, beraat ettim” dedi. Duruşma çıkışında oğlunun annesiyle yan yana gelmemeye çalışması dikkat çekti.

Bir önceki yazımız olan Doğal Et Üretiminden Para Kazanmak başlıklı makalemizde Doğal et, doğal et üretimi yapmak ve yapay et hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?