Teşekkürler YANDEX!

Teşekkürler YANDEX!

 YANDEX ŞEHİTLER GÜNÜ’NÜ DOODLE YAPTI    (SADECE 18 MART İÇİN!) Türkiye’ye ait özel ve önemli günleri unutmayan, bir jest şeklinde ana sayfasını doodle yaparak sürpriz yapan arama motoru Yandex‘i kutluyoruz ve teşekkür ediyoruz. Doodle yapmak terimi sanal ortamda masaüstü ya da arka plan resmi olarak tabir edilir. Türkiye pazarını genişletmek amacıyla  kullanıcıların beğenisi ve ilgisini […]

 YANDEX ŞEHİTLER GÜNÜ’NÜ DOODLE YAPTI    (SADECE 18 MART İÇİN!)

Türkiye’ye ait özel ve önemli günleri unutmayan, bir jest şeklinde ana sayfasını doodle yaparak sürpriz yapan arama motoru Yandex‘i kutluyoruz ve teşekkür ediyoruz. Doodle yapmak terimi sanal ortamda masaüstü ya da arka plan resmi olarak tabir edilir.

Türkiye pazarını genişletmek amacıyla  kullanıcıların beğenisi ve ilgisini çekmeye çalışan Rus arama motoru bizim değerlerimizi gözardı etmiyor.

Yandex arama motorunun ana sayfasına girdiğiniz zaman (18 Mart) sizi güzel bir sürpriz karşılıyor, bugünün önemine Atatürk’ün Çanakkale’de düşmana bakışının sahnelendiği tabyalar, siperler 3 boyutlu animasyon şeklinde hazırlanarak Çanakkale Zaferinin yüzüncü yıldönümünü güzel bir sürprizle canlandırmaya çalışmışlar.
Her ne kadar ticari amaçla yapılmış olsa da Türklerin çok önemli saydığı Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi animasyon şeklinde hazırlanarak ana sayfasının tamamını bizler için ayıran Yandex’i desteklemek için arama motoru olarak kullanmak onlara karşı yapabileceğimiz en güzel teşekkür olabilir.
Dünya devi arama motoru google’a girdiğiniz zaman tek kelime bile, tek resim bile, küçük bir işaret bile koymaması insanı gerçekten derinden etkiliyor, üzüyor.

Üstüne üstlük Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde 90’ı arama motoru olarak google’u kullanarak bu adamların ekmeğine yağ sürüyor, bizim sırtımızdan para kazanmalarını sağlıyor.
Lütfen hassasiyet göstererek siz de yapılan bu terbiyesizliğe dur demek için, inadına arama motorunuzu Yandex yaparak tepkinizi göstermelisiniz.
Yandex son zamanlarda büyük yatırımlar yaparak kendini geliştirdi, çok yenilik yaptı. Lütfen eski alışkanlıklarınızı bırakarak arama motorunuz google değil, yandex olsun.
Yandex ilinize göre hava durumunu, ulaşım bilgilerini, harita görsellerini en mükemmel şekilde anlık olarak sizlere sunarak hizmet kalitesini geliştirmiştir. Kullanmanızda fayda var.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Öksürüğü Anında Durdurmak

Bir önceki yazımız olan İnsan Olmak başlıklı makalemizde Asil Kişi, Güçlü Kişi ve Hayat Bayram Olsa hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?