Tığ ile Fiyonk Örerek Kazanın

Tığ ile Fiyonk Örerek Kazanın

Süslemelerde kullanmak maksadıyla yapılan fiyonklar sizlere gelir kapısı olabilir. Tığ ile fiyonk işi almak isterseniz eğlenceli hobinin sizlere getirilerini sıralayalım. Evde bere, patik süslemelerinde kullanılması için tercih edilen tığ işi fiyonklar oldukça gözdedir. Hanımlar küçük zincirler oluşturarak bu işi rahatlıkla gelire dönüştürebiliyor. Bilmeyenler için hobi siteleri fiyonk yapma işi nasıl yapılabileceğini tek tek anlatmaktadır. Hatta […]

Süslemelerde kullanmak maksadıyla yapılan fiyonklar sizlere gelir kapısı olabilir. Tığ ile fiyonk işi almak isterseniz eğlenceli hobinin sizlere getirilerini sıralayalım. Evde bere, patik süslemelerinde kullanılması için tercih edilen tığ işi fiyonklar oldukça gözdedir.

Hanımlar küçük zincirler oluşturarak bu işi rahatlıkla gelire dönüştürebiliyor. Bilmeyenler için hobi siteleri fiyonk yapma işi nasıl yapılabileceğini tek tek anlatmaktadır. Hatta bazıları o kadar güzel izah ediyor ki şema halinde listelenmiş ve zincirin nasıl yapılacağını, kaç kere çekileceğini bile tek tek anlatıyor. Kaç tane tırabzon yapmanız gerektiğini ve kaç sıra zincir olması avantaj sağlayacağını göstermektedirler.

Evde canı sıkılan, buna mukabil ek gelir bulmak zorunda olan hanımlar sizlere uygun bu güzel ek iş imkanını düşünebilirsiniz. Tığ işi fiyonk yapılışı sayesinde ertelediğiniz ya da bir türlü ulaşamadığımız paraya kavuşma fırsatı da elde etmiş olursunuz.

Fiyonk modellerini çeşitlendirmek mümkün. Timsah şeklinde ve haraşo fiyonk en çok tercih edilen kurdele modelleri arasında yer almaktadır. Tığ ya da şiş ile rengarenk, desen desen fiyonk yapılabilmektedir. Yapılan modeller aksesuarların uygun yerlerine eklenmektedir. Bir taç üstüne, bere üstüne, patik kenarına takılan fiyonk çeşitleri para kazanma isteğindekilere güzel bir gelir kapısı imkanı verebilir.

fiyonk yapma

Nasıl yapıldığını kadınlar bilir, bilmeyen varsa da video kanallarında paylaşım yapan kişilerin uygulamalı örneklerini takip etmekte fayda var. Basit zincir çekme, halka yapma… bunları birleştirme yöntemi sonucunda güzel fiyonklar elde edilebilir. Yapılacak iş, zincir çekme, ikili trabzan yapma, sonra yapılan kurdele ayı ilgili yere tutturmaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Adalet Meslek Elemanı Ne İş Yapar

Fiyonk büyüklüğüne göre zincir sayısı ve trabzan sayısı ayarlanmalıdır. Bir örnek ile açıklamak gerekirse tığ işi fiyonk yapımı şu şekilde gerçekleşebilir;

2 tane zincir yapılmalı, ilk zincire ilmek kaydırarak birleştirmek gerekir. Yapılan ilmeklere bir tane sık iğne örülmeli, iki tane de tekli trabzan yapılmalıdır. Ardından 3 tane ikili trabzan yapılmalı, ardından yapılan ilmeklere 3 tane ikili trabzan verilmeli. Sonra her ilmek için birer defa batırarak 3 adet ikili trabzan örülmeli. Bu iş iki tane tekli trabzan ile sürdürülmeli, nihayetinde bir tane sık iğne yapılmalı, ardından ilmek kaydırarak kıvrım elde edilmelidir.

Bu örnektekine benzer videolu fiyonk yapımı örneklerini takip edip sizde ek iş olarak fiyonk yapımından para kazandım

Yaptığınız fiyonkları nasıl pazarlayacaksınız, müşterileriniz kim olacak, ne kadar para kazanacaksınız? Doğal olarak bunları da merak eden ziyaretçilerimiz mevcuttur. Anlayabileceğiniz şekilde izah etmek mümkün. Bebek kıyafetleri satan mağazalar veya e-ticaret siteleri yeni dünyaya gelmiş veya gelecek çocukları için kıyafet alacaklara hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler arasında bebekler için patikler, bereler, kaşkol ya da minik kıyafetlerin üzerine tığ işi fiyonk modellerinden koymaktadır. Sizin yapmanız gereken de tığ işi fiyonk yaptırmak isteyen,  bebek kıyafetleri satan mağazalar ya da e-ticaret siteleri ile anlaşarak ördüğünüz fiyonkların pazarlamasını sağlamaktır. Bazı durumlarda sizlere toplu sipariş verilebilir. Bunları tek başınıza örebileceğiniz gibi ekip halinde çalışabileceğiniz arkadaşlarınız ile de seri bir şekilde hazır duruma getirebilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Parça Başı Ek İş Yapmak

Bu hobi ile gelir elde etmek bireysel manada sağlamlık, düşünme, zamanı değerlendirmek, kendine ve topluma faydalı olma anlamında mukavemet kazandırmaktadır.

fiyonkları nasıl pazarlayacaksınız

Yelek, kazak, hırka, bere, patik süslemeleri için vazgeçilmez olan fiyonk modellerinden sizlere verilecek siparişlerin iyi bir gelir imkanı sunduğunu yadsımamak gerekir.

Farklı büyüklüklerde fiyonk siparişi almanız mümkündür. Dilerseniz alt tarafı çalışmalarınız hakkında bilgi vermek için kullanabilirsiniz. Böylece size siparişi vermek isteyen kişi, kurum, mağaza, firmalar kolayca iletişim kurabilecek. Sizde çalışma prensibinizi anlatarak uygun ortamda anlaşabileceğiniz fiyatta çalışmaya başlayıp tığ işi fiyonk modeli ek gelir elde etmenin keyfini çıkarırsınız.

Fiyonk örmenin belli bir standardı yoktur. Büyük ya da küçük olabilir.  Dolayısıyla yaptığınız çalışmaların hepsi her halükarda ihtiyaç sahipleri tarafından değerlendirilecektir. Beklediğiniz paraya çalışmanız oranında kavuşma imkânına erişmiş olacaksınız. Tığ ile fiyonk işi yapmak için o kadar fazla malzemeye ihtiyaç yok. Bir tığ ve tercih edilen renkte ve kalitede ipler yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?