Toplum Ve İnsan

Toplum Ve İnsan

İnsan bencil olmak zorunda değildir. Yaşadığı topluma hizmet etmek için doğar. İnsanlar hizmeti sevgiyle yaparsa 2 tane kanadı olur. İnsana hizmet bencilliği öldürür. Hizmet eden kişi her yönden kendini güçlendirir. İnsan sadece kendini değil, başkalarını da düşünmeli, geniş bir çerçevede hareket ederek bu hizmet ufuklarını açılmalıdır. Size verilen bir hizmeti tecrübelerini kullanarak yerine getirirseniz, aynı zamanda inancınızı da kuvvetlendirir. […]

İnsan bencil olmak zorunda değildir. Yaşadığı topluma hizmet etmek için doğar. İnsanlar hizmeti sevgiyle yaparsa 2 tane kanadı olur. İnsana hizmet bencilliği öldürür. Hizmet eden kişi her yönden kendini güçlendirir. İnsan sadece kendini değil, başkalarını da düşünmeli, geniş bir çerçevede hareket ederek bu hizmet ufuklarını açılmalıdır. Size verilen bir hizmeti tecrübelerini kullanarak yerine getirirseniz, aynı zamanda inancınızı da kuvvetlendirir. Dünyaya bakışımızı geliştirmeli, iç dünyamızı da huzura kavuşturmalıyız.

İnsanlar yalnız başına hayatını sürdüreceğine göre hep birlikte bulunduğumuz hayatı toplumla iç içe yaşamaya, ilişkilerimizi geliştirmeye dikkat etmeliyiz. Bütün insanlar toplumdan aldığı hizmet sayesinde ayakta durur. Biz de yaşadığımız topluma hizmet edersek ve bunun karşılıksız yaparsak sevgiyle sunduğumuz hizmetin bize kattığı değerler kendimizi yüceltiriz.

İnsana hizmet

Değerli okurlar, muhtaç ve yoksullar, yaşlılar, çocuklar ve engelliler için bir şeyler yapma gayretine girersek hem hizmet ettiğimiz insanlar mutlu olacaktır hem de biz iç dünyamızda en yükseklere tırmanmış olacağız. Bu aynı zamanda insan hakları, hayvan hakları, sağlık, çevre, kültürel miras ve eğitim gibi konularda kendimizi geliştirmemize de sağlayacaktır.

İnsanlar topluma için hizmet götürmek ve bu güzel değerimizi yaşatmak zorundadır. Bu insanlara ne kazandırabilir? İlk önce şunu bilmeliyiz ki verdiğimiz bu hizmet karşılıksız, gönüllülük esasına dayalı bir hizmet olacaktır. Bu sebeple farklı olanı görme şansı yakalayacak, paylaşmayı öğreneceğiz. Diğer insanları tanımayı, onları kabul etmeyi ve tanımadığımız insanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenebiliriz. Tanımadığımız bu farklı insanlara hizmet ederken elbette yaratıcı olduğumuz kadar problemleri görme, sorunları çözme, üretken olmak yeteneklerimizi geliştireceğiz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  İzmir B.B. 400 Hedefledi 20 Elektrikli Otobüs Aldı

Topluma hizmet eden insanlardan fakirlere yemek veren, evleri olmayanlara, açıkta kalanlara yardımda bulunanlar, okuma yazma bilmeyenlere bir şeyler öğretmek isteyenler, çocuklara derslerinde yardımcı olmak isteyenler, işsizlere iş bulmak isteyenler, yetimlere anne baba olmak isteyenler maalesef ülkemizde oldukça azdır. Sebebi de toplum hizmeti konusunda insanların fazla bilinçli olmamasıdır. Bencil bir toplum yapısına bürünmeye başlamamızdan kaynaklanmaktadır.

Son zamanlarda teknolojinin nimetlerinden faydalanayım, derken yalnızlaşan bencilleşen, kendinden başka hiç kimseyi düşünmeyen bir toplum haline dönüşmeye başladık.

Bir an önce bu hastalıktan, uyuşukluktan kurtulmazsak bizden yardım bekleyen, ihtiyacı olan insanları kaybedersek hem manevi dünyamızda kendimiz fakirleşeceğiz hem de yardıma muhtaç insanlar bizlerde olan hakkını alamayacaktır. İnsana değer vermek zorundayız. Canlı cansız bütün varlıklar doğada yaşar ve bu bakımdan insanoğlu da doğanın bir parçası olarak kabul edilir. Doğadaki bütün süreç birbiriyle etkileşim içinde oluşur ve bu sebepten sarmal bir yapıya sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?