Trakya Üniversitesi Sizleri Bekliyor

Trakya Üniversitesi Sizleri Bekliyor

Serhat şehrimiz Edirne’de 1982 yılında hizmete açılan Trakya Üniversitesi başlangıçta İstanbul Üniversitesi’ne bağlıydı. Sonrasında Avrupa’nın en eski merkezi başkentlerinden biri olan Edirne’de yeni bir yüksek öğrenim kurumu açma fikri doğdu. Bu sebeple Edirne’de ilimizdeki ve ilçedeki fakülteler ve yüksekokullar Trakya Üniversitesi’ne bağlandı. Balkan Yerleşkesi’nde eğitim öğretim hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan kurumumuz model […]

Serhat şehrimiz Edirne’de 1982 yılında hizmete açılan Trakya Üniversitesi başlangıçta İstanbul Üniversitesi’ne bağlıydı. Sonrasında Avrupa’nın en eski merkezi başkentlerinden biri olan Edirne’de yeni bir yüksek öğrenim kurumu açma fikri doğdu. Bu sebeple Edirne’de ilimizdeki ve ilçedeki fakülteler ve yüksekokullar Trakya Üniversitesi’ne bağlandı. Balkan Yerleşkesi’nde eğitim öğretim hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan kurumumuz model eğitim anlayışı ile Türkiye’nin en köklü eğitim kurumları arasındadır.

Öğrenciler İstanbul’a en yakın merkezler arasında tercih ettiği Trakya Üniversitesi sizlere de yüksek öğrenim fırsatı sunacaktır. Tarihi olaylarla tanıklık eden Edirne’mizin önemli yüksek öğrenim kurumu geleceğe yönelik hedefleri olan öğrencilerimize de fırsat vermektedir.

Trakya Üniversitesi iletişim bilgileri

  • Üniversitenin Facebook, Twitter ve YouTube kanallarını takip ederek güncel bilgiler edinebilirsiniz.
  • Trakya Üniversitesi telefon numarası aracılığıyla da merak ettiğiniz konulara cevap bulabilirsiniz.
  • Trakya Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası 0 284 223 42 10 11 12 13 şeklinde aranabilir.
  • Ayrıca 0284 236 49 81, 82, 83, 84, 85 numaralı Trakya Üniversitesi telefon numarası sizlere gerekli bilgilendirmenin yapacaktır.
  • Üniversitenin adresi Balkan Yerleşkesi Edirne olarak yazılabilir.
  • Faks numarası 0 284 223 33 14 olarak tuşlanmalıdır.
  • Üniversite hakkında bilgi almak, akademik birimler, idari bilimler, öğrenci işleri, kütüphane, hastane ile ilgili konularda iletişime geçmek için Trakya Üniversitesi iletişim bilgilerinden size uygun olanlarını kullanabilirsiniz.

Trakya Üniversitesi bölümleri

Fakülteler; tıp, sağlık bilimleri, mühendislik, mimarlık, ilahiyat, iktisadi ve idari bilimler, güzel sanatlar, eğitim, fen, eczacılık, edebiyat ve diş hekimliği.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Öğrencilere Dersleri Sevdirme

Enstitüler; sosyal bilimler, sağlık bilimleri, Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları, fen bilimleri, Balkan Araştırma Enstitüsü

Yüksekokullar; yabancı diller, Uzunköprü Uygulamalı Bilimler, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu olarak hizmet vermektedir.

Ayrıca; Devlet Konservatuvarı, meslek yüksekokulları, araştırma merkezleri rektörlüğe bağlı birimler de sizlere gerekli eğitim desteği verecektir.


Trakya Üniversitesi Yerleşkesi

Trakya Üniversitesi’nin Edirne ile özdeşleştiğini hatırlatalım. Edirne ilimiz hakkında bilgi almak. barınma. yeme-içme. kampüste yaşam. ortak zorunlu dersler. akademik bilgi sistemi. Öğrenci Bilgi Sistemi. Engelsiz Trakya Üniversitesi, öğrenci konseyi, yabancı uyruklu öğrencilerin bilmesi gerekenler… gibi farklı konular hakkında bilgi almak için Trakya Üniversitesi iletişim bilgileri kullanılmalıdır.

Trakya Üniversitesi taban puanları, öğrenci işleri telefon numarası, akademik takvim, ulaşım hakkında ayrıntılı bilgiye Trakya Üniversitesi telefon numarası sayesinde ulaşabilirsiniz .Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi hem Edirnelilerin hem de öğrencilerin sağlık hizmetlerine destek olmaktadır. Randevu almak için 0284 236 20 77 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.
Trakya Üniversitesi hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için üstteki tanıtım videosunu mutlaka izleyiniz.

Bir önceki yazımız olan Uludağ Üniversitesi Hakkında Bilgi başlıklı makalemizde Uludağ Üniversitesi Akademik Birimleri, Uludağ Üniversitesi iletişim bilgileri ve Uludağ Üniversitesi telefon numarası hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?