Trump’ın Ne Yapacağını Kimse Bilemez

Trump’ın Ne Yapacağını Kimse Bilemez

Amerika Birleşik Devletleri’nde kendisine hiç şans verilmeyen ve herkesi hayal kırıklığına uzatarak ABD’nin yeni başkanı seçilen Donald Trump, seçim döneminde söylediği sözler nedeniyle herkesin merak konusu oldu. Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump seçim süreci boyunca çok farklı söylemlerde bulunmuş,dünya tarafından tedirginlikle takip edilmişti. En çok tedirginlik ise Başkan Trump’ın Birleşmiş Milletler hakkında söylediği sözler oldu. […]

Amerika Birleşik Devletleri’nde kendisine hiç şans verilmeyen ve herkesi hayal kırıklığına uzatarak ABD’nin yeni başkanı seçilen Donald Trump, seçim döneminde söylediği sözler nedeniyle herkesin merak konusu oldu.

Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump seçim süreci boyunca çok farklı söylemlerde bulunmuş,dünya tarafından tedirginlikle takip edilmişti. En çok tedirginlik ise Başkan Trump’ın Birleşmiş Milletler hakkında söylediği sözler oldu. Donald Trump Birleşmiş Milletler’i ağır sözlerle eleştirmiş, seçim kampanyasında bu güç için ağır ifadeler kullanmıştı. Trump, Birleşmiş Milletler’in Amerika Birleşik Devletleri’nin dostu olmadığını, beceriksiz ve zayıf bir topluluk olduğunu,özgürlüğün ve demokrasinin temsilcisi olamayacağını ifade etmişti.

Bütün dünyanın ilgiyle takip ettiği ABD’nin yeni başkanı Trump’ın seçim sonrasında nasıl davranacağı, seçim döneminde söylediği sözlerin geçerliliği olup olmayacağı Birleşmiş Milletler genel sekreterlerinin de en önemli gündem maddesi arasında yer almaktadır.
2012-31 Aralık 2016 tarihleri arasında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Yardımcısı olan Jan Eliasson, Donald Trump ile ilgili bir açıklama yaptı. Jan Eliasson, İsveç’te yayın yapan bir televizyon kanalına Donald Trump’ın seçim dönemindeki demeçleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Konu ile ilgili olarak İsveç televizyonuna konuşan Eliasson şu değerlendirmeleri yaptı:

“Seçim döneminde yaptığı açıklamaların Trump’ın Amerikan politikalarını yansıttığını düşünmüyoruz. Trump’ın seçim süresi boyunca söylediği Birleşmiş Milletler ile ilgili tespitleri kampanyanın bir doğal süreci olmasını umut ediyoruz. Dünya üzerinde tek başına bir ada ülkesi yalnız kalamaz. Herkes birbirine bağımlı bir şekilde yaşamaktadır. Öyle zannediyorum ki geçmişte olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri de bundan sonraki dönemde Birleşmiş Milletler’in en etkili parçası olmaya devam edecektir. Trump’ın seçim kampanyası boyunca söylediği BM hakkındaki sözleri doğal olarak üyelerimiz içinde bir tedirginlik yaratmıştır.Birleşmiş Milletler’in Amerika Birleşik Devletleri’ne bağımlı olduğu farklı pozisyonlar bulunmaktadır. Bunların başında göçmen problemleri, sığınmacı sorunları, iklim sorunları gibi. Barack Obama döneminde sorunsuz bir şekilde bu konular üzerinde ortak çalıştık. Bundan sonra da Trump’ın başkanlığı döneminde ekibi ile oturarak ortak bir çalışma yürütmeyi umut ediyoruz.”

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Otelcilikte En Çok Aranan Eleman ve Pozisyonlar
Donald Trump’ın seçim demeçleri

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı olan Jan Eliasson, Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyanın diğer ülkelerinde seçim süreçlerini kontrol ederek hem barışı korumak, hem de askeri çalışmalarda Birleşmiş Milletler ile birlikte hareket etme ihtiyacının zorunlu olduğunu yeni başkanın yakında anlayacağını vurgulayarak sözlerini şöyle tamamladı:

“Birlik olarak zor bir süreç içerisindeyiz, fakat görevini en iyi şekilde yapan bir Birleşmiş Milletler’in soğukkanlı davranması gerekir. ABD de birliğimizin ne denli önemli olduğunu yeniden anlayacaktır.Amerika Birleşik Devletleri askeri konularda bizimle çalışmada ilgisiz kaldı.Yeni dönemde bu durumun nasıl şekilleneceğini hep birlikte göreceğiz. Birleşmiş Milletler, Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya ilişkilerinin nasıl şekilleneceğini bekleyip görecektir.”

Bir önceki yazımız olan Doğal Et Üretiminden Para Kazanmak başlıklı makalemizde Doğal et, doğal et üretimi yapmak ve yapay et hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?