Türk Alman Üniversitesi Eğitim Faaliyetleri

Türk Alman Üniversitesi Eğitim Faaliyetleri

2014 yılında İstanbul’da Alman Federal Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan bir anlaşma sonucunda Türk Yükseköğretim mevzuatına uygun olarak hizmete açılan Türk Alman Üniversitesi hakkında bilinmesi gerekenleri derledik. Alman ve Türk Yükseköğretim müfredatının kazanım ve başarılarını öğretmek ve araştırmak ve iki ülke arasında kültürel ekonomik ve bilimsel işbirliğine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. Aslında bir araştırma üniversitesi olarak söylenebilir.

Türk Alman Üniversitesi; Türk ve Alman yüksek öğretim sisteminin en iyi şekilde harmanlanarak geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek amacıyla hizmete açılan ücretsiz bir devlet üniversitesidir. Doğal olarak çok dilli bir yükseköğretim kurumudur. Üniversitede eğitim lisansüstü programlarda bölümün özelliklerine göre İngilizce ya da Almanca olarak verilmektedir. Lisans programlarının çoğunda eğitim dili Almanca’dır. Mezun olanlara çift özelliği bulunan Alman ve Türk üniversitelerinden mezun gibi görülen bir diploma verilmektedir. Eğitim kurumu henüz çok yeni sayılabilir.

Türk Alman Üniversitesinde eğitim görmek için Almanca bilme zorunluluğu yoktur. Bir yıl hazırlık okunarak Almanca öğrenmek gerekmektedir. Elbette Almanca bilenler seviye dil sınavına girmek zorunda değildir, doğrudan üniversitenin eğitiminden faydalanabilirler. Eğitim Kurumu yeni olduğu için gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra açıklamalar web sitesi aracılığıyla ilgilenen öğrencilere duyurulmaktadır.

Türk Alman Üniversitesi Kimin

Türk Alman Üniversitesi iletişim bilgileri

Eğitim kurumunun adresi; Şahinkaya Caddesi, Numara 86 Beykoz İstanbul Türk Alman Üniversitesi telefon numarası 0216 333 30 00 Faks numarası 0216 333 30 38 Sizler de eğitim kurumu hakkında bilgi almak amacıyla iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Eğitim kurumunun web sitesi de Türkçe ve Almanca olarak hazırlanmıştır.

BUNU DA OKUMALISINIZ!  Alparslan Üniversitesi Doğunun Parlayan Yıldızı

Kütüphanesi öğrencilere gerekli hizmeti vermek amacıyla en iyi şekilde dizayn edilmiştir. Türk Alman Üniversitesi kütüphane telefon numarası 0216 333 30 70 olarak ulaşılmaktadır. Facebook ve Twitter hesaplarından da güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Kütüphanenin çalışma saatleri saat 8.15 – 16.45 arasındadır. Pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri ise kütüphane saat 19.00’a kadar açıktır.

Çift özelliği bulunan bir diploma sahibi olmak istiyorsanız Türk Alman Üniversitesi hakkında iyice araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. sizlere Avrupa’da eğitim fırsatları ve çalışma imkânlarından da faydalanma hizmeti veren Türk Alman Üniversitesi ile ilgili kısa bilgilendirme yaptık. Umut ediyoruz ki hayalinizdeki yüksek öğrenim hizmetlerinden faydalanırsınız.

Türk Alman Üniversitesi Bölümleri

Üniversitenin akademik birimleri; 5 tane fakülte, 2 tane enstitü, 1 tane Yabancı Diller Yüksekokulu, 3 taneden eğitim ve araştırma merkezi bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Alparslan Üniversitesi Doğunun Parlayan Yıldızı başlıklı makalemizde Alparslan Üniversitesi Çağrı Merkezi telefon numarası, Muş Alparslan Üniversitesi ve Muş Alparslan Üniversitesi iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ