Türk Girişimi Fitwell’e  Microsoft’tan Destek

Türk Girişimi Fitwell’e Microsoft’tan Destek

Teknolojisi  ve yüzde yüz sermayesi ile tamamen bir Türk girişimi olan mobil sağlık uygulaması FitWell, MicrosoftVentures  Hızlandırma Programlarına katılmaya hak kazandı. FitWell, mobil sağlık uygulaması kurucusu ve CEO’su olan Barış Özaydınlı, Microsoft Windows hızlandırma programına katılan ilk Türk şirketi olmalarının büyük gururunu yaşadıklarını söyledi. Microsoft tarafından destek programına dahil edilen girişimler bu sayede çalışma, yatırım […]

Teknolojisi  ve yüzde yüz sermayesi ile tamamen bir Türk girişimi olan mobil sağlık uygulaması FitWell, MicrosoftVentures  Hızlandırma Programlarına katılmaya hak kazandı. FitWell, mobil sağlık uygulaması kurucusu ve CEO’su olan Barış Özaydınlı, Microsoft Windows hızlandırma programına katılan ilk Türk şirketi olmalarının büyük gururunu yaşadıklarını söyledi.

Microsoft tarafından destek programına dahil edilen girişimler bu sayede çalışma, yatırım imkanları sunularak girişimcilere fırsat verilmektedir. Türk şirketi de bu desteği yapay zeka teknolojisinin geliştirilmesi ve uluslararası alanda şirketin büyümesi amacıyla kullanılacağını dile getirdi.

Daha önce Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşkanı ile bir dizi temaslar gerçekleştiren  Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’nın tanıştığı girişim arasında yer alan  fitness ve sağlık uygulaması olan FitWell büyük başarı yakaladı. Dünya çapında dört yüzden fazla girişimcinin başvuru yaparak zorlu bir deneme aşamasından geçirildiği Microsoft’un Ventures Hızlandırma Programında bütün süreçleri tam başarıyla geçmeyi kaydeden girişim Türkiye’den bu programa dahil olan uygulamalar arasında ilk olma özelliğini taşıyor. Bu amaçla uygulamanın yönetim ve teknik kadrosu dört ay süren yoğun eğitim programı için Londra’ya gitti.

Sadece mobil platformlarda çalıştırılan FitWell uygulaması kullanıcılarına sağlıklı ve fit bir hayat sürmeleri amacıyla kişisel koçluk yapmaktadır. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar ‘esnek ol, fit görün’, ‘zayıfla ve yağ yak’, ‘kuvvetli ol’ gibi ifadelerle hedeflere ulaşmanın yanı sıra her mevsime özgü tematik bölgesel programları da kullanabilmektedir. Uygulama sayesinde egzersiz programları ve kişiye özel beslenme programları, kullanıcıların tercihleri doğrultusunda takip edilerek sürekli yenilenmektedir. Ayrıca bu uygulama sayesinde kullanıcı sürekli motive edilerek belirli süreçler dahilinde hedeflere ulaşması için destek sağlanıyor. Uygulamada beslenme ve milli sporculardan meydana gelen eğitmen kadrosu ile etkin bir yazılım geliştirme ekibi sürekli güncellenerek gelişen teknoloji uyumlu olarak yenilenmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Bez Torbalar-Keseler Market Yolunda
FitWell uygulaması sağlınını düşünür

FİTWELL, 2015’İN EN İYİ UYGULAMALARI ARASINDA YER ALDI

2015 yılında Google Play tarafından en iyi uygulamalar listesine de dahil edilen Android ve İOS editörleri tarafından da birkaç kere dünya genelinde en yeni uygulamalar arasında gösterilen FitWell 62 ülkede hiçbir reklam harcamasına girmeden birinciliği çıkarken, 82 ülkede ise ilk beşe kadar yükselmeyi başardı. Serie A yatırımlarını almayı hedefleyen girişimin dünya genelinde 800 binden fazla üyesi bulunmaktadır.

Uygulamanın 7 Mart tarihi itibariyle programa dahil edilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren FitWell CEO’su Barış Özaydınlı konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

‘Microsoft tarafından Ventures Hızlandırmak Programına katılmaya  hak kazanmak çok önemli. Türkiye’den katılan ilk girişim olmanın büyük gururunu yaşıyoruz. Bu önemli fırsatı çok iyi değerlendirerek uluslararası alanda büyümek için çalışacağız.’

FitWell CTO’su olan Ahmet Taha Şakar da kendi yaptıkları uygulamanın kullanıcılara akıllı koçluk deneyimi sunmak amacıyla geliştirdiklerini, yapay zeka ve makine öğrenmesi konularında bu heyecan veren önemli fırsattan faydalanmak istediklerini dile getirdi.

Microsoft Ventures Hızlandırma Programı yaklaşık 4 ay devam etti. Bu programın en önemli avantajlarından birisi programa katılım karşılığında hisse almıyor olmasıdır. Aynı zamanda Microsoft katılımcılarına son teknolojileri sistemlerine entegre etme ve son teknolojileri inceleme servis sağlayıcı ve teknoloji destekçiliği fırsatları da vermektedir. Ayrıca önemli sermaye yatırımları alma fırsatı da sunmaktadır.

Londra’da gerçekleştirilen demo gününde mezun olanlar dünyanın farklı bölgelerinde 500 civarında seçkin yatırımcı, sektör lideri, risk, sermaye şirketleri gibi gruplara sunumlar yaptılar. Program süresi boyunca servis sağlayıcı bir çok değerli mentor ve teknoloji destekçileri ile işbirliği yapma fırsatı yakalayan girişimciler, beraberinde üç yıl boyunca 500 bin dolar değerinde olan Microsoft Azur kredisi ile bazı teknolojileri ücretsiz kullanma hakkı elde etti. Programa katılmanın en önemli avantajlarından bir başkası da hızlandırma programının tam tersine girişimlerden hisse talep edilmemesidir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Bilgisayarın Çalışma Mantığı

Bir önceki yazımız olan Ucuz Konut Sahibi Olmak= Prefabrik başlıklı makalemizde prefabrik ev sahibi olmak, prefabrik yapı firmaları ve Prefabrik yapılar hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?