Türk Tarihini Anlatan Belgesel

Türk Tarihini Anlatan Belgesel

15.000 yıllık Türk tarihini anlatan belgesel video şeklinde hazırlayarak çok ilginç tezler sunan Doğu Türkistan asıllı Kazım Mirşan isimli Türk tarih araştırmacısı, çarpıcı bulgularla ilginizi çekecek bilgiler sunmaktadır. Kazım Mirşan, dünyada konuşulan bütün alfabelerin atasının Türk alfabesi olduğunu savunmaktadır. Alfabe medeniyet demektir, yani hiçbir medeniyet alfabesiz kurulamaz. O halde medeniyetleri kuran da Türklerdir, diyebiliriz. Çünkü […]

15.000 yıllık Türk tarihini anlatan belgesel video şeklinde hazırlayarak çok ilginç tezler sunan Doğu Türkistan asıllı Kazım Mirşan isimli Türk tarih araştırmacısı, çarpıcı bulgularla ilginizi çekecek bilgiler sunmaktadır.

Kazım Mirşan, dünyada konuşulan bütün alfabelerin atasının Türk alfabesi olduğunu savunmaktadır. Alfabe medeniyet demektir, yani hiçbir medeniyet alfabesiz kurulamaz. O halde medeniyetleri kuran da Türklerdir, diyebiliriz. Çünkü alfabe yani ilk alfabe Türklere ait olduğu için medeniyetler doğal olarak Türklerin medeniyetidir. Bütün dünyaya yayılmış alfabenin bizim olduğunu ve bu tezini örneklerle anlatmaya çalışıyor Kazım Mirşan .

Dünyadaki bütün eski uygarlıklar alfabe oluşturmak için uğraşmışlar ama bir alfabe elde edememişlerdir. Örneğin Sümerliler hiyeroglif alfabesi oluşturmak için uğraştılar beceremediler, çinliler yine kendilerine ait bir alfabe oluşturmak istediler beceremediler. Çünkü Türkler konuşmaya başladıkları anda aynı zamanda yazmaya da başlayan bir halk topluluğu olduğu için alfabe oluşturma ihtiyacı hissettiler ve kendileri için bir alfabe hazırlığını girişmişler. Bu birkaç yıl içinde, birkaç yüzyıl içinde meydana gelecek bir durum olmadığı için binlerce yıl dil ile beraber gelişmiş en kolay çevrilmiş bir durumdur.
Bu durumu Türklerden kalan çeşitli yazıtlardan görmemiz mümkündür. Türklerin dili takip edilebilmektedir ve bunun sonucunda da bugün izole diller denilen Çince, Vietnamca gibi Türkçe başlamış, sonra Avrupa ve Arapça dilleri gibi Türkçe de bu ayarda konuşma dönemi başlamış. Kazım Mirşan tezini örneklerle öğrenmek isterseniz, sizler için eklenen videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  ÜNLÜ MAKALELER VE YAZARLARI

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?