U Harfinin Öğretimi

U Harfinin Öğretimi

Üçüncü grup harflerin birinci sırada yer alan u harfi öğretimi oldukça kolay olan harflerdendır. 3. grup harflerden olan bu harfi kılavuz çizgili defterin orta çizgilerin arasına yazılan kısa harflerdendir. Kolay harf öğretim sunusu izle… U HARFİ ÖĞRETİMİ Meraklıları için U Harfinin öğretimi oldukça kolaydır, daha önce öğretilen i harfi U harfi öğretimine katkı sağlayacaktır. U […]

Üçüncü grup harflerin birinci sırada yer alan u harfi öğretimi oldukça kolay olan harflerdendır. 3. grup harflerden olan bu harfi kılavuz çizgili defterin orta çizgilerin arasına yazılan kısa harflerdendir. Kolay harf öğretim sunusu izle…

U HARFİ ÖĞRETİMİ

Meraklıları için U Harfinin öğretimi oldukça kolaydır, daha önce öğretilen i harfi U harfi öğretimine katkı sağlayacaktır. U harfinin öğretimi daha önce her zaman yapıldığı gibi önce sesi çocuğun belleğine yerleştirmek gerekir. Bunu yapmak için de içinde U harfi olan kelimeleri çocuğa söyletmek en güzelidir. Daha sonra içinde U harfi olmayan kelimeleri bulma istenebilir. Böylelikle çocuğun kafasında sesini iyice yerleşmiş olur. 

Daha sonra yazma aşamasına geçilmelidir. Yazarken aceleci davranmamalı, çocuğu sıkmamalı, severek isteyerek oyun şeklinde yazı çalışması yapılmalıdır. Minik bardaklar şeklinde düşünülebilir. Öncesinde harfi tek başına yazdırmalı, sonra da daha önce öğrendiğimiz harflerle birleştirerek yazma çalışması yapılmalıdır.

uu

 Hepinize sabırlı, eğlenceli harf öğretimleri diliyoruz, Sizin için eklenen harf öğretimi videosu takip ederek daha kolay sesi öğretebilirsiniz. İsterseniz başka kaynaklardan da faydalanabilirsiniz.

U HARFİ ÖĞRETİM VİDEOSU izlerseniz kolayca dersi öğrenirsiniz. Daha çok çalışarak kendinizi geliştirin. Güzel bir yazı karakteri oluşması için her gün düzenli alıştırmalar yapın.

Sitemiz sizlere kolay harf öğretim sunusu için katkı sağlamaya çalışıyor. Acele etmeden size verilen görevi en iyi şekilde bitirin sevgili çocuklar. Başarılar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Maddelerde Isı Alış-Verişi başlıklı makalemizde Isı alışverişi nasıl olur ve nesnelerde ısı alışverişi hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Ü Sesinin Öğretimi Nasıl Yapılır?

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?