Ü Sesinin Öğretimi Nasıl Yapılır?

Ü Sesinin Öğretimi Nasıl Yapılır?

Türkiye’de eğitim sistemi sürekli değişkenlik gösterse de Ü sesinin (harfinin) öğretimi genel olarak benzerlik gösterir. Bu işe kafa yoran insanlar sizlere faydalı olmak için çalışırlar. Öğrencilerin çok zorlanmadığı bu ses kolay öğretilebilir. Harflerin yazılışı ve okunuşları son hız devam ederken elbette hem öğrenciler hem veliler hem de öğretmenler bu süreçte oldukça fazla yorulacaklar. Bunun karşılığını da […]

Türkiye’de eğitim sistemi sürekli değişkenlik gösterse de Ü sesinin (harfinin) öğretimi genel olarak benzerlik gösterir. Bu işe kafa yoran insanlar sizlere faydalı olmak için çalışırlar. Öğrencilerin çok zorlanmadığı bu ses kolay öğretilebilir.

Harflerin yazılışı ve okunuşları son hız devam ederken elbette hem öğrenciler hem veliler hem de öğretmenler bu süreçte oldukça fazla yorulacaklar. Bunun karşılığını da ikinci dönem hem okuyarak hem de yazarak alacaklardır. Çalışma sırası Ü harfine geldiğine göre bugünkü Ü sesi hissettirme çalışmasının daha önce yaptığımız şekilde devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

Ü sesinin (harfinin) öğretimi

Her zaman olduğu gibi öğrencilerimize içinde ü harfinin olduğu kelimeleri buldurmaya çalışıyoruz. üzüm örneğinden başlayarak ütü ne işe yarar, 3 rakamını biliyor musunuz, horoz nasıl ses çıkarır gibi farklı etkinliklerle çocukların dikkatlerini bu harf üzerinde yoğunlaştırabilirsiniz. Daha sonra ortasında Ü sesi bulunan kelimelerden Gül kelimesi, dürbün kelimesi, Dünya, Güneş gibi kelimelerin çocuklara söylettirilerek düdük sesi de oldukça bize faydalı olacak çalışma olarak karşımıza çıkabilir. 

ü sesinin yazılışı öğretim videosu

Sesin hissettirmesi tamamlandıktan sonra yazdırılması daha önce öğrendiğimiz harfinin tamamen aynısı olduğu için hiç zorlanacaklarını sanmıyoruz. Ancak bunun için daha önceden söylediğimiz gibi bol bol alıştırma örneklerini tamamlaması gerekir. Ayrıca sizler için sitemize eklediğimiz ü sesi videosu ve harfi durmalarını çocuklarınıza kesinlikle İzlet görmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Duyu Organlarımız Konu Anlatımı başlıklı makalemizde Burun sağlığı, Duyu Organlarımız Videolu Konu Anlatımı ve Göz nasıl korunur hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Matematikte Bilinmesi Gereken Temel Kavramlar

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?