Ücretsiz Öğretim Khan Akademi ile Mümkün

Ücretsiz Öğretim Khan Akademi ile Mümkün

Khan Academy hakkında merak edilenler Kar amacı gütmeden herkese istediği zaman, istediği yerden kaliteli ve ücretsiz bir öğrenim fırsatı sunan Kaan Akademi içerik paylaşımlarına kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Gerçi arada ufak tefek aksilikler yaşansa da faydalanan insan sayısı azımsanamayacak sayıları ulaşmıştır. Dershane ya da etüt işletenlerin pek sevmediği Salman Khan adındaki gönüllünün eğitimde fırsat […]

Khan Academy hakkında merak edilenler

Kar amacı gütmeden herkese istediği zaman, istediği yerden kaliteli ve ücretsiz bir öğrenim fırsatı sunan Kaan Akademi içerik paylaşımlarına kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Gerçi arada ufak tefek aksilikler yaşansa da faydalanan insan sayısı azımsanamayacak sayıları ulaşmıştır. Dershane ya da etüt işletenlerin pek sevmediği Salman Khan adındaki gönüllünün eğitimde fırsat eşitliği adına konu anlatımları paylaştığı bir sitedir. Sitede alışılagelmişin dışında, sistemin değiştirilerek özgürleştirilmesi hedeflenmiş, böylece dünya standartlarında, kullanıcıların her yerden ücretsiz bir şekilde öğrenim imkanı yakalamasına fırsat tanınmaktadır.

İçerikler herkesin kullanımına açık olan bir platformdur. Zengin-fakir, kadın-erkek, öğrenci-veli, öğretmen ayrımı yapılmaksızın herkesin içerikleri rahatlıkla inceleyebileceği Khan Academy Ücretsiz Üyelikplatformu tamamen ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Bedelsiz bir şekilde özellikle eğitimde fırsat eşitliğini her kesime fazlasıyla sunma düşüncesinde olan akademi, bilgi ihtiyacının giderilmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Khan Academy Ücretsiz Üyelik

Khan Academy ücretsiz üyelik ise, sistemden bilgi edinme, haberdar olma açısından bir gereklilik diyebiliriz. Eğer teknik İngilizce olarak eğitim görüyorsanız ve öğrenemediğiniz konuları İngilizce öğrenmek istiyorsanız konu anlatımları yapan videoları da rahatlıkla takip edebilirsiniz. Khan Akademi bedava üyelik basamaklarını takip edip her şeyi öğrenebilirsiniz.

‘Herkes için, sonsuza kadar ücretsiz’ sloganı ile başlangıç yapan ve öğretmenler, veliler ve hemen öğrenmeye başlamak isteyenler için seçenekler sunan platformun üyeliği oldukça hızlı ve kolaydır. Çok fazla özel bilgi sormadan Facebook hesabınızla ya da Google hesabınızla giriş yapıp istifade edebilirsiniz. Eğitim içerikleri platformunu mutlaka denemeniz sizin için uygun olacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kütüphaneler Haftası Hakkında Bilgi

Khan Akademi eğitim içerikleri

Özellikle matematik, fen konularında 10 binden fazla ders videosu hazırlanmıştır. 150 bini geçen interaktif alıştırma sayesinde öğrenilemeyen konuların pekiştirilmesi mümkün olmaktadır. 5 milyardan fazla alıştırma çözülerek hemen hemen bilinmeyen konu ve alıştırma kalmamıştır. Dünya genelinde 2 milyondan fazla öğretmen Khan Akademi eğitim içeriklerinden faydalanıp çocuklarının gelişmesine katkı sağlamaktadır. Toplamda 1 milyarı bulan ders işlemesi platformun gücünü ortaya koymaktadır.

Khan Academy Nedir

Eğitim içerikleri dünyada 36 farklı dile çevirme sitedir. Hemen dünyanın bütün ülkeleri bu platformdan eğitim öğretim noktasından istifade etmektedir. Dünyada 40 milyondan fazla öğrenci Khan Academy eğitim içeriklerinden faydalanıp, bilmediği konuları rahatlıkla öğrenmektedir.

Dünyanın en büyük eğitim desteği olarak kabul edilen platform bütün bu özverili çalışmalarını ücretsiz bir şekilde sunmaktadır. En kaliteli ve en büyük bedava online eğitim sistemi 200 ülkede kullanılmaktadır.

Sınıf ortamını eve, köye, yazlığa, otobüse veya istediğiniz yere taşıyarak sınıf, öğretmen, ödev stresinden kurtarmaktadır. Bazı öğrenciler konuyu birkaç kere anlatma ile öğrenir, bazıları tekrar tekrar ve yavaş yavaş hazmederek anlar. İşte burada herkes kendi hızını ayarlama imkânına sahiptir. Öğrenemediğiniz zaman konuyu tekrar dinleyip pekiştirebilirsiniz.


Khan Academy Avantajları Nedir

Herhangi bir konuda dersleri takip eden öğrenci konuyu iyice öğrenmeden sonraki yeni bir konuya geçmesine izin verilmiyor. Sistem küçük seviye tespit algoritmaları yaparak öğrencinin yeterli olup olmadığını kontrol ediyor. Eksiği görülen öğrenciyi pekiştirmesi amacıyla farklı alıştırmalara yönlendiriyor. İyice öğrenildikten sonra bir sonraki konuya geçiş yapmak için hazır duruma getiriliyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Halkbank'ın Dijital Hizmetleri

Dünya genelinde ücretsiz eğitim platformu olarak faaliyette bulunan Khan Akademi 2014 yılından itibaren Türk vatandaşlarına yönelik çalışmalar yapmış ve Türkçe içerikleri de sistemine eklemiştir. Böylece ücretsiz eğitim içeriği fırsatından faydalanmak isteyenler Khan Academy bedelsiz eğitim şansından yararlanabilirler.


Bilimsel ve Teknik Yayınları Çeviri Vakfı

Khan Academy Kimin

Bilimsel ve Teknik Yayınları Çeviri Vakfı’nın kar amacı gütmeyen hizmeti olarak Türkiye’de faaliyetlerini yürütmektedir. Sezai Türkeş tarafından kurulan STFA Vakfı, ABD merkezli olan Eğitim Kurumu ile iş ortaklığı yaparak Türkiye’de ücretsiz öğrenen platformu fırsatı sunmuştur. Khan Academy Türkçe olarak hizmetlerini Milli Eğitim Bakanlığı ile de işbirliği protokolü imzalamıştır. Bugün Türkçe ders videolarını etkileşimli tahtalar aracılığı ile Türkiye’deki bütün okullarda öğrencilerin hizmetine ücretsiz olarak sunmuştur.

STFA grubu da Türkçe eğitime destek olmak amacıyla sosyal sorumluluk ve gönüllülük esasına dayalı olarak kurumsal bir görev yerine getirmiştir. Neticede ücretsiz Kaan Akademi Öğretim sistemi herkesin beklentisine olumlu katkılar sunarak bedava eğitimi mümkün kılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Su Arıtma Cihazı Nedir Nasıl Çalışır başlıklı makalemizde Biopipe, Enes Kutluca ve Su arıtma hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?