Uludağ Üniversitesi Hakkında Bilgi

Uludağ Üniversitesi Hakkında Bilgi

1982 yılında Uludağ Üniversitesi adını alarak Türk Yükseköğretim Sistemine büyük katkılar sağlayan eğitim kurumu iletişim bilgileri ve hizmetleri hakkında hazırladığımız yazıyı paylaşıyoruz. Öncesinde İstanbul Üniversitesi’ne bağlı bir eğitim kurumu olan Bursa Tıp Fakültesi ve Bursa İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi, üniversitenin başlangıç noktası olarak kabul edilmektedir.

Uludağ Üniversitesi bilimin ve aklın öncülüğünde Atatürk’ün gösterdiği laik çağdaş ve demokratik yolda, bireysel sorumluluk sahibi olan, özgür düşünceli, ulusal değerlere saygı gösteren, tarihini ve kültürünü benimsemiş gençler yetişmek için sürekli kendini geliştiren bir eğitim kurumudur.

Uludağ Üniversitesi Akademik Birimleri

Bugün itibariyle bir tane konservatuvar, üç tane yüksekokul, dört tane enstitü, iki tane araştırma merkezi, 13 tane fakülte, 15 tane meslek yüksekokulu, 18 tane uygulama ve araştırma merkezinden oluşmaktadır. Bütün fakülteleri oldukça etkili ve köklü olduğunu söyleyebileceğimiz eğitim kurumu başta
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Veteriner Fakültesi Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi gençlere geleceğe yönelik planlarında destek olmaktadır.

Uludağ Üniversitesi 16 bin dönüm arazide kurulmuş Görükle Kampüsünde hizmet vermekle birlikte farklı ilçelere dağılmış büyük bir eğitim kurumudur. Bursa’nın bütün ilçelerinde fakülte ve yüksekokullar yüksek öğrenim fırsatı sunmaktadır. Karacabey, Mustafakemalpaşa, İznik, İnegöl, Yenişehir, Orhangazi, Keles, Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık ilçelerinde yüksekokullar, eğitim öğretim faaliyetinde üniversitenin önemli kollarından bazılarıdır.

Uludağ Üniversitesi iletişim bilgileri

  • ‘Üçüncü Nesil Üniversite’ sloganı ile gençliğe hizmet veren Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü, Nilüfer – Bursa’da bulunmaktadır.
  • Telefon numarası 224 290 40 00 şeklinde aranmalıdır.
  • Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı telefon numarası 224 294 06 00 olarak hizmet vermektedir.
  • Faks numarası 224 294 0041
  • Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi telefon numarası arandığı takdirde sonuçlar, doktorlar, tahliller hakkında bilgi alabilirsiniz. Hastanenin telefon numarası 0224 295 00 00 olarak aranmalıdır.
  • Halkla ilişkiler telefon numarası ise 0224 295 0138 olarak hizmet vermektedir.
  • İsteyen Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi randevu alma sistemi aracılığıyla internetten TC kimlik numarası ile randevu alabilir. Ya da randevu almak için hastanenin polikliniklerini ayrı ayrı aranması gerekmektedir. Ayrıca web sitesine girerek telefon numaralarını tek tek görebilirsiniz.

Uludağ Üniversitesi Tanıtım Makalesi

Uludağ Üniversitesi telefon numarası gerek akademik birimlerle iletişime geçmek ya da öğrenci işleri hakkında bilgi almak. Uludağ Üniversitesi taban puanları taban puanları hakkında, uluslararası öğrencilerin bilmesi gerekenler uluslararası programlar. Farabi. Mevlana. Erasmus ya da burslar hakkında bilgi almak için eğitim kurumunun telefon numarasını arayabilirsiniz.

Değişim programları, uluslararası protokoller, uluslararası öğrencilerin kabul şartları, öğrenci etkinlikleri gibi konular hakkında bilgi almak amacıyla Uludağ Üniversitesi iletişim bilgileri kullanılabilir, Ayrıca kurumun sosyal medya hesapları takip edilerek güncel bilgiler edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Üniversiteler başlıklı makalemizde en çok tercih edilen bölümler, EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜNİVERSİTE PROGRAMLARI ve en fazla tercih edilen üniversiteler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

FACEBOOK SAYFAMIZ