Üslü Sayıların Kolay Anlatımı

Üslü Sayıların Kolay Anlatımı

Üslü sayılar matematikte hızlı ve pratik işlem yapmak için bilinmesi gereken konulardan biridir. Üslü sayılar konu anlatımını dikkatle dinlediğiniz zaman siz de problem çözerken hız kazanacaksınız ve soruları kolaylıkla pratik bir şekilde çözeceksiniz.  Sizler için hazırladığımız üslü sayılarla ilgili videolu soru çözümlerini tek tek takip ederek bu eksikliğinizi giderebilirsiniz ancak size tavsiyemiz Sizlerin de yanında […]

Üslü sayılar matematikte hızlı ve pratik işlem yapmak için bilinmesi gereken konulardan biridir. Üslü sayılar konu anlatımını dikkatle dinlediğiniz zaman siz de problem çözerken hız kazanacaksınız ve soruları kolaylıkla pratik bir şekilde çözeceksiniz. 

Sizler için hazırladığımız üslü sayılarla ilgili videolu soru çözümlerini tek tek takip ederek bu eksikliğinizi giderebilirsiniz ancak size tavsiyemiz Sizlerin de yanında bir defter kalem kağıt bulundurması, işlemleri hoca ile birlikte sırayla deftere kaydedilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ekrana bakarak hiçbir şey öğreneceğinizi sanmıyoruz.

 Üslü sayılar  konu anlatımı

Sevgili öğrenciler üslü sayılar önemli bir konudur. Burada da yine pratik düşünmem işlem sırası dört işlem gibi matematiğin temel konuları Tek Tek anlatılacaktır. Hem soru çözümleri yapacaksınız hem de konuyu en iyi şekilde öğrenmiş olacaksınız. Burada öğrendiğimiz bilgiler neden LGS sınavında yüksek puan alarak en iyi liselere yerleşebileceksiniz, ancak Unutmayın ki gerçekten ciddiye alanlar doğru dürüst çalışanlar hedefi olanlar ileriye doğru düşüncesi olanlar başarı yakalayabilir.  Üslü sayılar videolu konu anlatımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tahmin ediyoruz ki Sizlerde bu siteye geldiğinize göre elbette hedefi olan Çalışkan başarılı hırslı yeni örnekler yeni sorular arayan Arkadaşlar hepinize derslerinizde TEOG sınavında Ortak sınavlarda Üstün başarılar diliyoruz ve geleceğimizin sizler için hayırlı olmasını diliyoruz. Sevgiyle kalın hoşça kalın.

Üslü sayılar videolu konu anlatımı


 Örnek olarak bir tane soru açıklamasını sizlere anlatmaya çalışalım. 2 üssü 5 artı 1 üstü 8 artı 3 üssü 2 işleminin sonucu kaçtır diye bir soru sorulduğu zaman yapmamız gereken ilk işlem Elbette üslü sayıların kuvvetlerini bulmak.. 2 nin beşinci kuvveti demek 5 kare yan yana çarpmak demektir.1in sekizinci kuvveti Biri 8 kere yan yana Çarpmak demektir. 3 ün İkinci kuvveti 3 ü yanyana çarpmak demektir, sonra da işlem sırası düşünülerek işlemleri sırayla yaparak sonucu rahatça bulmak demektir. Eğlenceli bulmaca şeklinde yapılan Üslü sayılar konu anlatım dersinin izlediğiniz zaman çok hoşunuza gidecek.

Bir önceki yazımız olan 8. SINIF TÜRKÇE ZAMİR-ADILLAR TESTİ başlıklı makalemizde ADILLAR- ZAMİRLER KONU TARAMA TESTİ ve ZAMİRLER VİDEOLU KONU ANLATIMI hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  SAYI ÇEŞİTLERİ KONU ANLATIMI

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?