Vaser Liposuction İstanbul

Vaser Liposuction İstanbul

Değişen dünya, insana dair pek çok değerin de değişmesine ve algıların yeniden şekillenmesine yol açmıştır. Zaman içinde iyi- kötü, doğru- yanlış gibi pek çok kavram yeniden tanımlanmış, doğal olarak bu değişimden estetik yargılar da nasibini almıştır. Söz gelimi bir 18. yy romanındaki “güzel kadın” algısıyla bugünkünü karşılaştırdığımızda arada bariz farklılıklar görürüz. Daha yakın tarihli örneklere […]

Değişen dünya, insana dair pek çok değerin de değişmesine ve algıların yeniden şekillenmesine yol açmıştır. Zaman içinde iyi- kötü, doğru- yanlış gibi pek çok kavram yeniden tanımlanmış, doğal olarak bu değişimden estetik yargılar da nasibini almıştır. Söz gelimi bir 18. yy romanındaki “güzel kadın” algısıyla bugünkünü karşılaştırdığımızda arada bariz farklılıklar görürüz. Daha yakın tarihli örneklere baktığımızda, 80’li yılların güzellik kraliçelerinin vücut ölçüleriyle bugünküleri değerlendirdiğimizde de son derece çarpıcı farklar görürüz. Vaser liposuction İstanbul da bu alanda farklı işlemler ile çalışmalarına devam etmektedir.

 Sosyolojik, kültürel, coğrafi vb. birçok nedenden ötürü güzellik kavramı değişmektedir. Bu da insanları, özellikle kadınları vücutlarında bazı değişiklikler yapmaya yöneltmektedir. Yarım asır önce “etli butlu” kadın tipi makbulken bugün “sıfır beden” olma arzusunun kadınları hatta henüz yetişkinliğe adım atmış genç kızları sardığını görmekteyiz. İnsanın vücut ölçülerinin değişmesi diyet, spor, akupunktur, detoks gibi çeşitli yöntemlerle gerçekleşebilmektedir. Ancak bazı durumlarda tüm bu çabalar sonuç vermemekte ve fazla kilolar, yağın vücuda orantısız dağılımı gerçekleşmektedir.

Bu da hem sağlık hem görünüş açısından olumsuz bir manzara ortaya çıkarmaktadır. Liposuction uygulaması bu inatçı ve fazla yağların cerrahi müdahale ile vücuttan alınması işlemidir. Tahmin edileceği gibi operasyonu gerçekleştiren hekimlerin donanımlı ve alanlarına hakim olması ameliyat masasındaki hasta için son derece önemlidir. Liposuction operasyonu mucizevî sonuçlar doğurabileceği gibi deneyimsiz ve yetersiz hekimler elinde yaşamı kabusa çeviren bir işlem de olabilir. Bu yüzden hekiminizin, hayatınızda belirleyici bir rolü olacağını da hesaba katarak, seçiminizde titiz davranmanız önemlidir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Ankara’da Online Diyet & Diyetisyen

Vaser Liposuction

Vaser liposuction halk arasında bilinen adıyla yağ aldırma işlemidir. Ancak klasik liposuctiondan farklı olarak ses dalgalarıyla yani ultrasonik dalgalar yardımıyla yağları ayrıştırarak bedeninizi istenilen forma sokmaktadır. Klasik liposuction gibi dokulara zarar verme riski bu teknikte yoktur. Kaslara, kan damarlarına, kasın zarına asla zarar vermez.

Bunlar arasından yağları seçer ve ayrıştırır. Bu operasyon klasik liposuctiona göre daha kısa sürer. Ses dalgalarının yağları parçalamasının ardından doktor vücuda istediği şekli verir. 3d vaser liposuction yöntemi eski yöntemlere göre daha detaylı biçime olanak sağlar. Örneğin kas hat çizgilerini belirginleştirebilir, gölge görüntüsü kazandırabilir, bel oyuğunu netleştirebilir. Kısaca istenilen tüm hatların ve kasların netleşmesini sağlayabilir. Vaser liposuction İstanbul şubesinde de en kapsamlı hizmeti almak mümkündür.

Liposuction operasyonu

İyileşme

Klasik liposuction iyileşme süreci uzunken, vaser liposuctionun tedavi süresi daha hızlıdır. Ayrıca vaser liposuction operasyonu sonrası uzun süre korse kullanmanıza gerek yoktur. 3- 4 haftalık korse kullanımı, kalıcılığı sağlama ve sarkmayı önleme amacıyla yeterlidir. 3d vaser liposuction sayesinde uzun süre yatakta dinlenmenize de gerek yoktur. Elbette operasyon sonrası vücudunuzun normale dönmesi için kısa bir süre dinlenmeniz gereklidir. Ancak bu süre klasik liposuction operasyonları sonrasındaki dinlenme süresinden oldukça kısadır.

Gelişen teknoloji sayesinde liposuction uygulamaları da yeni bir boyut kazandı. 3d vaser liposuction uygulamaları sayesinde insanlar estetikten korkmadan bedenleri üzerinde değişime gitmeye başladı. Vaser Liposuction İstanbul da estetik konularda uzman kadrosuyla bu alanda hizmet vermektedir.  Her insan bedeninde beğenmediği bölgeyi değiştirmek ve hayalini kurduğu vücuduna kavuşmak ister.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kırmızı Meyveli Detoks İçeceği Yapımı

 Birçok plastik cerrah ve klinik de bu istekleri yerine getirmek için estetik operasyon hizmeti sunmaktadır. Önemli olan doğru bilgileri edinip doğru tercihi yapmaktır. https://www.drleylaarvas.com/ sitesinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Profesyonel, alanında uzman, estetik zevk sahibi, empati gücü yüksek, deneyimli doktorlar ile sorunsuz operasyon geçireceğinizi unutmayın. Operasyondan önce sizlere tüm liposuction süreci hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Operasyonda ve sonrasında oluşabilecek komplikasyonlar sizlere bildirilmelidir. Doktorunuz estetik operasyon bittikten sonraki süreçte de hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak sizlerin destekçisi olmalıdır.  Sağlıklı günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Kilo Yönetimi Nedir Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Kilo yönetimi, kilo yönetimi hakkında bilgi ve Kilo yönetimi prensipleri hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?