Vitamin (Meyve Suyu) Barı Dükkanı Açmak

Vitamin (Meyve Suyu) Barı Dükkanı Açmak

İnsanlar zararlı yiyeceklerden içeceklerden yükselmeye başladı. Buna istinaden vitamin bar salonları uygun yerlerde insanlara sevdikleri içecekleri hazırlamaya başladı. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sağlığa yönelik harcanan para gitgide artmaktadır. İnsanlar da yatırım yaparken bu eğilimi dikkate alarak “acaba sağlıkla alakalı hangi iş fikrini hayata geçirsem” diye düşünür oldu. Büyük şehirlerde köşe başları her ne kadar […]

İnsanlar zararlı yiyeceklerden içeceklerden yükselmeye başladı. Buna istinaden vitamin bar salonları uygun yerlerde insanlara sevdikleri içecekleri hazırlamaya başladı.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sağlığa yönelik harcanan para gitgide artmaktadır. İnsanlar da yatırım yaparken bu eğilimi dikkate alarak “acaba sağlıkla alakalı hangi iş fikrini hayata geçirsem” diye düşünür oldu. Büyük şehirlerde köşe başları her ne kadar kahve mekanları ile dolsa da buralara sadece dinlenmek, vakit geçirmek isteyen genç kuşak rağbet gösteriyor. Oysa sağlıklı yiyecek-içecek düşünüp aynı zamanda oturup dinlenmek için açılan mekanlar da azımsanamayacak kadar çok. Bunlar, meyve suyu barı yani vitamin bar adıyla da anılan yerler diyebiliriz.

Meyve Barı Dükkanı Açmak

Vitamin bar ne demek

Bilmeyen çok az diye düşünüyoruz ama ola ki duymayan varsa özetle; karışık meyvelerden oluşturulan içecek satılan mekanlar diyebiliriz. Ya da herkesin zevkine uygun meyve ve sebzelerin karıştırılıp suyunun servis edildiği salonlar olarak da düşünülebilir.

Vitamin barı vitamin standı açmak

AVM’lerde stand açarak satış yapmak çok yaygın bir yatırım anlayışı olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında da insanların yorulunca serinlemek, dinlenmek, enerji toplamak için vitamin barı standını tercih ettiğini söyleyebiliriz. Sadece AVM olan yerlerde değil, uygun her türlü yerleşim biriminde bu iş fikri hayata geçirilebilir.

Vitamin Barı Dükkanı Açmak

Meyve suyu (atom) dükkanı nasıl açılır

Uygun mekan seçilir. Burası AVM olabilir veya insanların yaygın olarak uğradığı yerler olabilir. Gerekli resmi işlemler için girişimler yapılır. Ardından gerekli kurulumlar dükkanda hazırlanmaya başlanır. Eğer bir stant kurmak istiyorsanız stand satış ve kurulumu yapan firmalar size bu konuda gerekli desteği sağlayacaktır. Buna mukabil herhangi bir il ya da ilçede vitamin barı dükkanı açmak istiyorsanız kendi zevkinize göre bir donanım kurulum yapabilirsiniz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yaz Tatilinde Para Kazandıran İşler

Dükkanda hangi malzemelere ihtiyacınız olacak?

 • Vitamin bar tezgahı
 • Portakal suyu çıkarma makinesi
 • Narenciye sıkacağı
 • Katı meyve sıkacağı
 • Karton bardaklar
 • Temizlik malzemeleri
 • Buzdolabı
 • Bıçak çeşitleri
 • Müşterilerin oturabileceği masa, sandalye
 • Bıçak, çatal, peçete

Sadece meyve suyu ya da sebze suyu satışı yapmayacaksınız aynı zamanda bazı müşteriler doğrudan meyvenin kendisini yemek isteyebilir. Bu durumda meyveyi tabakta servis edebilirsiniz.

Vitamin Barı Standı Açmak

Suyu sıkılan meyve ve sebzeler

 • ananas
 • karpuz
 • kavun
 • nar
 • greyfurt
 • dut
 • çilek
 • kayısı
 • armut
 • elma
 • şeftali
 • mandalina
 • limon
 • portakal
 • kivi
 • ıspanak
 • havuç
 • kırmızı turp
 • ve aklınıza gelebilecek her türlü sulu sebze-meyve

Vitamin bar bayiliği veren firmalar ile de görüşüp fazla yorulmadan, kurulumda ya da malzeme temininde size yardımcı olunacaktır.

Vitamin bar bayiliği veren firmalar

“Kafamda değişik bir fikir dolaşıyor ama ne” diyenlere, ilginç bir iş kurmak istiyorum, hem eğlenceli olsun, hem insanlara faydalı, hem de bol para kazandırsın.” diye düşünüyorsunuz. Farklı iş fikirleri hakkında kafa yoruyorsunuz ancak karar veremediniz. Peki meyve suyu bari dükkanı açarak  kazanmaya hazır mısınız? Aklınızdan geçmediyse ve bu konu hakkında fazla bilgi sahibi değilseniz bir düşünün deriz.

Geçmiş dönemlerde köşe başlarına çay ocağı veya büfe açılırdı ve buralardan gelir elde etmek için çaba harcanırdı. Günümüzün para kazanma araçları giderek renkleniyor.  Meyve suyu sıkarak kazanmak da  kimsenin aklında yoktu. Ancak farklı düşünen insanlar sayesinde hem insanlar sağlıklı içeceklere kavuştu, hem de bu sayede para kazanan insanlar türedi.

Vitamin (Meyve Suyu) Barı Dükkanı Açmak

Sizler de bu  sektöre girip kendinize ayrılan pasta diliminden faydalanabilirsiniz.  Herkesin nasibi farklıdır. Birileri yapıyor diye siz yapmamak durumunda değilsiniz. Eğer meyve suyu sıkarak kazanma fikrini benimserseniz sizlere konu hakkında kısa ipuçları verelim. Aklımıza yatarsa bu sektöre açılırsınız. Siz de mis gibi paralar kazanırsınız.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yapı Yüzey Kaplama Döşeme Duvar Kaplama Teknikeri-Teknisyeni Kimdir

Peşinen şunu da söylemek zorundayım ki, sabırsız birisi iseniz hemen istiyorsanız ve hesapta olmayan risk unsurlarını hesap edemezseniz hiçbir işe atılmaıza gerek yok. Çünkü bütün sektörlerde kendine özgü risk faktörü bulunmaktadır. Yine burada da aynı şekilde işini sabırla, planlı ve harika yapacak insanlara ihtiyaç olduğunu bilmeniz gerekir. Bütün işletme fikirleri için bu geçerlidir.  2 günde kimse para kırmaya başlamaz.

Siz de meyve suyu barı dükkanı açıp mutlu esnaflar arasına girmek istiyorsanız öncelikle işinizde en iyi olmak için çalışmamız gerekir. Yukarıda söylediğimiz gibi bu sektöre sizden önce birileri başlangıç yapmış olabilir ancak siz onların düşünemediği farklı bir şeyler ilave edebilirsiniz. Sizin müşterileriniz daha fazla olabilir. Sizi tercih edebilir. Ayrıntılar farklılık da gizlidir. Farkınızı ortaya koyun  kazanın.

Düşük sermaye ile kendi işinizi kurmak ve ailemizi geçindirmek istiyorsanız hangi sektöre girerseniz girin mutlaka yaptığınız işi sevin ve en iyisini yapmak için gayret edin.  Müşterilerin sizin için bir velinimet olduğunu aklınızdan çıkarmayın.  Bu minval üzerine işletmenizi geliştirin. Gelecekte oldukça bol para kazanacağınızı hayal edin. Ancak sabırlı olmayı unutmayın. Bu iş fikri üzerine yoğunlaşın. Sonra kafanızda planlar yapın.  Dükkanımızı nereye açmanız gerekir?  Malları nereden temin etmeniz gerekir? Kaça satarsınız kaç liradan ürün alırsanız sizi kurtarır? Hangi mekan,  hangi sokakta, hangi semtte açılırsa kazançlı çıkarsınız.. gibi araştırmalar yapmanız en önemli adımdır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yerinde Halı-Koltuk Yıkama Temizleme İşi

Meyve suyu barı dükkanı açmak için farklı alternatifler olduğunu unutmayın.  Çünkü daha önce bu sektöre atılan insanlar doğal olarak bayilik de vermektedir. Onların bayiliği ile de çalışabilirsiniz, kendiniz de bağımsız olarak meyve suyu barı dükkanı açarak para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İster kendi işinizin patronu olarak bu sektöre giriş yapın, isterseniz meyve suyu barı bayiliği veren firmaların sunduğu fırsatları değerlendirip dükkan açın, mutlaka gelir gider dengesini hesaplayın. Bunu yapmak için en basit yöntem bu işi yapan herhangi bir işletmeye müşteri olun gözlem yapın. Müşteriler sizden neyi istiyor? Bir bardak meyve suyunun maliyeti ne kadardır, kaça satılıyor gibi araştırma yaparsanız başlangıçtan kazanmış olursunuz. Kısa yoldan  kazanmak için meyve suyu barı dükkanı açıp hayal kırıklığına uğramamak için her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesap etmeniz gerektiğini unutmayın! En güzeli vitamin bar bayiliği veren firmalar ile irtibata geçmektir.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?