Yapı Kredi Bireysel Telefon Bankacılık İşlemleri

Yapı Kredi Bireysel Telefon Bankacılık İşlemleri

Türkiye’nin en çok müşteri potansiyeline sahip olan Yapı Kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanarak işlerinizi daha kolay ve kısa sürede gerçekleştireceğinizi biliyor muydunuz? Doğal olarak müşterisi çok olan bir bankanın telefon numarası da oldukça yoğun olur. İnsanların bankalarla ilgili en çok ilgilendikleri konuların başında kredi çekmek için çaba harcamalıdır. Sizler de banka kredileri ile ilgili sorunlarınızı […]

Türkiye’nin en çok müşteri potansiyeline sahip olan Yapı Kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanarak işlerinizi daha kolay ve kısa sürede gerçekleştireceğinizi biliyor muydunuz? Doğal olarak müşterisi çok olan bir bankanın telefon numarası da oldukça yoğun olur. İnsanların bankalarla ilgili en çok ilgilendikleri konuların başında kredi çekmek için çaba harcamalıdır. Sizler de banka kredileri ile ilgili sorunlarınızı doğrudan Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanarak her türlü bilgi alabilirsiniz. Yapı Kredi Bankasının müşterilerine sağladığı en büyük kolaylıklardan birisi de iki farklı müşteri hizmetleri telefon numarası sunmasıdır.

Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası kaç?

Bireysel bankacılık işlemlerinin hızlı bir tempoda sonuçlanması için telefonunuzun devreye girmesi lazım. Şubeye gitmeden telefon bankacılığı sayesinde yapılacak işlemleri hızlandırmak elinizde. Geçmiş dönemlerdeki gibi bankaya gidip sıra fişi almak, kuyrukta beklemek, zahmetli süreçlerden geçmek sona erdi. İnterneti, akıllı telefonları ve kolay uygulamaları bilmeyenler eski alışkanlıklarına devam ediyor. Bu alışkanlıklarını bırakamayanlar elektrik faturası, doğalgaz veya internet faturasını ödemek için günün çoğunu banka gişelerinin önünde geçiriyor. Peki ne yapıyor bireysel telefon bankacılığı işlemlerini kullanarak? 2 dakikalık kısa süre içerisinde bütün işlemlerini halledebiliyor.

Yapı Kredi bireysel telefon bankacılığı nedir

Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığını kullanmak için öncelikle en yakın ATM’den kullanıcı işlemleri menüsü de girilmeli, orada bulunan telefon bankacılığı başvuru alanına tıklamalı. Ekranda yeni şifre alma bölümünden, kullanacağınız telefon numaranızı girmelisiniz size gelen aktivasyon kodunu 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı telefonu arayıp önce 3’ü, ardından 4 ve en son 1 tuş yanarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Bu işlemin başka şekilde nasıl yapabilirsiniz? Şubeye gitme alışkanlıkları olanlar yine Yapı Kredi Bankası herhangi bir şubesine giderek cep telefonuna gelen aktivasyon kodunu aynı işlemler aracılığı ile yapabilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Evde Mantı Yaparak Para Kazanma

Yapı Kredi Bankası telefon şifresi belirleme

Bunun için de iki alternatif bulunmaktadır ya en yakın şubeye gitmelisiniz ya da en yakın Yapı Kredi ATM’ lerinden birine gidip işleminizi tamamlamalısınız. Şubeye gittiğiniz zaman müşteri temsilcisi ile görüşüp işinizi yapabilirsiniz. ATM’den yapmayı tercih edenler telefon bankacılığı başvurusu işlemlerinden sonra yeni şifre alma adımını seçmeli. Buraya, kullanacağınız telefonun numarası girilmeli, ardından size gelecek olan aktivasyon kodunu 444 0 444 aranarak önce 3, sonra tekrar 3 tuşuna basarak müşteri temsilcisi ile görüşmek sizi Yapı Kredi Bankası bireysel telefon işlemleri ile buluşturacak. Ondan sonra da telefonunuza indireceğiniz Yapı Kredi internet uygulaması ile aklınıza gelebilecek her türlü işlemleri ev ortamı, dağ ortamı, otobüs, işyeri… aklımıza gelen yerde yaşanacak.

Yurt dışında Yapı Kredi Bankası bireysel telefon bankacılığı işlemleri için aynı işlemler telefonla gerçekleştirirler bunun için ülkemizin uluslararası telefon kodu olan artı 90 ile başlayıp 0850 222 0 444 numaralı telefon veya artı 90 212 444 0 444 aranarak işlemlerinizi yapabilirsiniz ancak burada Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri ile yurtdışına çıkmadan önce görüşüp telefon numaranızı onaylatma mısınız aksi halde bu işlemlerin gerçekleşmesi mümkün değildir.

Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası 444 0 444 ücretsiz müşteri temsilcisine bağlanmak için 0850 222 0 444 olduğunu bilmeniz gerekir. Bu telefon numaralarından herhangi birini tıkladıktan sonra kısayol tuşları yardımı ile işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için;

  • Çalıntı kart şüpheli işlemler için 0
  • Kredi kartı işlemleri için bir her türlü bankacılık işlemleri için 2
  • Şifre değiştirme işlemleri için 3
  • Mobil destek ve internet işlemleri için 4
  • Yapı Kredi farklı hizmetler için 5
  • Hizmet ve ürün başvuruları yapmak için 6
  • Hediye kart işlemleri için 8
  • İngilizce işlem gerçekleştirmek için 9
BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Otomotiv Teknolojisi Bölümü Hakkında Ayrıntılı Bilgi

tuşuna basarak Yapı Kredi müşteri hizmetleri telefon numarasından kolayca faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası mobil internet işlemleri

Yapı Kredi Bankası mobil internet işlemleri ve müşteri sorunları için kullandığınız mobil uygulama girişinde sorun yaşıyorsanız şifrenizi yenilemeniz gerekebilir. Bunun için şifremi unuttum ya da yeni şifre al sekmesine tıklayıp T.C. kimlik numarasını girmelisiniz. Ardından size ait olan bankaya kayıtlı cep telefonu numarasını giriniz. Size gelecek olan aktivasyon kodu ile ve direktifler ile yeni şifreyi belirleyebilirsiniz.

Yapı Kredi WhatsApp telefon numarası

Yapı Kredi bankası online hizmetlerden faydalanmak isteyenler WhatsApp ile de sorunlarına çözüm bulabilir Yapı Kredi WhatsApp telefon numarası aynı şekilde 0850 222 0 444 olarak kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?