Yaş Problemleri Çözmenin Püf Noktaları

Yaş Problemleri Çözmenin Püf Noktaları

Kolay Yaş problemleri ilkokul birinci sınıftan başlayarak mesleğe atılmak için en son sınav olan Kpss sınavında bile karşımıza çıkan bir konudur. Yaş problemleri iyice düşündüğümüz zaman çözülmesi zor olan problemlerden değildir ,hatta ve hatta çok çok kolay bir konu olduğunu söyleyebiliriz. Yaş Problemlerinin Çözümü Yaş problemlerini çözmek için insanın bir zaman makinası içinde yolculuğa çıktığını […]

Kolay Yaş problemleri ilkokul birinci sınıftan başlayarak mesleğe atılmak için en son sınav olan Kpss sınavında bile karşımıza çıkan bir konudur. Yaş problemleri iyice düşündüğümüz zaman çözülmesi zor olan problemlerden değildir ,hatta ve hatta çok çok kolay bir konu olduğunu söyleyebiliriz.

Yaş Problemlerinin Çözümü

Yaş problemlerini çözmek için insanın bir zaman makinası içinde yolculuğa çıktığını hesap etmemiz gerekiyor. Insanların yaşları pek değişmez sorulan sorularda genelde kişiler arası yaş farkı yıllar arasındaki yaş farkları sorulur.
Yaş problemleri çözümü için yapmamız gereken en önemli hazırlık bir tablo oluşturmak tabloya göre problemde sorulan kişiler arasındaki veya zaman içerisindeki yaş değişimlerinin tabloya işlemektir. Yaş problemlerini çözmenin sırrı tablo oluşturmak tabloda kişiler arasındaki sorulan soruların cevaplarını bulmak.

Yaş problemlerini çözmenin sırrı

Yaş Problemleri Çözümü Nasıl Yapılır
Yaş problemleri çözerken bilinmesi gereken bir başka önemli konu da insanlar arasındaki ya da bize sorulan kişiler zeki yaş farkı değişmez yani iki kişi arasındaki yaş farkı her zaman sabit olarak kalır.
Örnek olarak iki kardeş düşündüğümüz zaman kardeşlerden biri 10 yaşında diğeri de 15 yaşında olduğunu düşünürsek 3 yıl sonra kardeşler arasındaki farkları değişmez birisi 13 yaşında olur diğeri 18 yaşında olur dolayısıyla da iki kardeş arasındaki yaş farkı hiçbir zaman değişmez demek ki en önemli püf noktalarından biri de iki kişinin arası yani yaş farkı hiçbir zaman değişmez.
Diyelim ki iki kişinin yaş toplamı olsun tablo yaptığımız zaman birinci kişinin yaşına x diyelim ve a bölü x şeklinde yazalım ikinci kişinin yaşına da b diyelim ikinci kişinin yaşına bilinmeyen yazmayalım 40 eksi x şeklinde yazalım çünkü bir denklemde bir bilinmeyen olursa daha kolay çözülür.
Yaş problemleri çözerken kritik noktalar vardır. Kritik noktalar; birincisi unutmamamız şey gereken iki kişinin arasındaki yaş farkı sürekli aynı kalır, yani değişmez.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  CANLILARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ

Problemlerinden unutmamanız gereken ikinci önemli püf noktası iki kişinin yaşlarının toplamı bir yılda 2 artar 3 kişinin yaşlarının toplamı 1 yılda 3 artar Bu katsayı bu şekilde kişi sayısına göre arttığını bilmemiz gerekir.
En sık sorulan yaş problemlerinden bir örnek vermemiz gerekirse baba ile 3 çocuğunun yaşları toplamı 51 dır 3 yıl sonra babanın yaşı çocukların yaşları toplamından 6 fazla olacaktır babanın yeni yaşını hesaplayınız gibi veya benzer farklı yaş problemlerini rastlarsınız.
Bu tür yaş problemlerini çözmek için hemen tablo oluşturmalıyız tabloda verilenleri yerine koyarak hesap yapmalıyız.
Dersi daha iyi öğrenebilmek için sürekli örnekleri takip ederek çözünüz farklı kaynaklarda kullanınız ve dersi pekiştirmek için videolu konu anlatımlarını izleyiniz. Yaş problemlerini çözmenin sırrı ANLATILMIŞTIR.

Bir önceki yazımız olan Cümlede Fiilimsileri Bulma başlıklı makalemizde Cümlede Fiilimsiler Nasıl Bulunur, Fiilimsiler ve FİİLİMSİLER KONU ANLATIM VİDEOSU hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?