Yaşlıların Dünyası 

Yaşlıların Dünyası 

 İNSANLARIN EN ÖZEL DÖNEMİ YAŞLILIK Her yıl 18 -24 Mart arasında yaşlılara saygı haftası programları düzenlenir, yaşlılar haftası kutlanır. Bu amaçla yaşlılarımız ziyaret edilir, çiçek verilir, huzurevlerindeki kimsesiz yaşlı insanlarımız hatırlanarak onların gönülleri alınır, yaşlılara dikkat çekmek için farkındalık programları düzenlenir. Yaratılan her canlı doğar, büyür ve ölür. Nihayetinde insanoğlu da canlıların en kıymetlisi en değerlisi, […]

 İNSANLARIN EN ÖZEL DÖNEMİ YAŞLILIK

Her yıl 18 -24 Mart arasında yaşlılara saygı haftası programları düzenlenir, yaşlılar haftası kutlanır. Bu amaçla yaşlılarımız ziyaret edilir, çiçek verilir, huzurevlerindeki kimsesiz yaşlı insanlarımız hatırlanarak onların gönülleri alınır, yaşlılara dikkat çekmek için farkındalık programları düzenlenir.

Yaratılan her canlı doğar, büyür ve ölür. Nihayetinde insanoğlu da canlıların en kıymetlisi en değerlisi, en özeli olduğu için hayatının özel dönemleri vardır. Yaşlılıkta insanoğlunun en özel güzel dönemlerinden biri olarak kabul edilir. İnsanlar küçükken nasıl başkalarına ihtiyaç duyuyorsa, yaşlılık dönemlerinde de başkalarından aynı ilgi ve sevgi görmek isterler. Çünkü yaşlılık insanları başkalarına muhtaç olabilir bu sebeple yaşlılara gerektiğinden fazla ilgi sabır göstermemiz gerekir.
İnsanlar zamanın nasıl geçtiğini pek fark edemezler ama zaman öyle hızlı akar ki hissetmeden yaşadıklarının farkına varamazlar, bir gün kendileri çocukken başladıkları hayata gençlik, yetişkinlik ve yaşlılık olarak karşısına çıkınca iş işten geçmiştir. Başkalarına muhtaç olmuştur, bu muhtaçlık sadece hizmet anlamında değil, ilgi ve sevgi anlamında da ortaya çıkar.

Her insanın annesi babası hatta dede ve nineleri ilgilenmek yardım edilmek sorulmak ister.
Sadece kendi yakınlarımıza ilgi sevgi göstermek yetmez, çevremizde yakınları olmayan bakıma muhtaç yaşlılara da yardım etmeli, ihtiyaçları giderilmeli topluma değer verdiklerini, toplumun bir parçası olduklarını, insan olduklarını insan oldukları için değer verilmesi gerektiğini bilmemiz gerekir. Unutmamak gerekir ki insana değer vermeyen toplumlar bencilleşir, sonunda da mutsuz yaşar.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Şerefli Gazilerimiz

BEBEKLİKTEN YAŞLILIĞA YOLCULUK

Bebekken süt isterdik, çocukken hep oynamak isterdik, hasta olunca hastalığınızı birilerinin iyileştirmesi için doktora götürülmek isterdik. Çocukken kendi başınıza oynamak, yemeği kendiniz yemek, içmek isterdik. Zengin olmak, dünyayı gezmek, sevdiklerimizle beraber vakit geçirmek. Ve daha neler neler …

Genç olduğumuz zaman kendimizi çok güçlü, her şeyi başarabilen birisi olarak görüp, yerde gökte ne varsa her şeyin bizden çekindiğini hissederdik. Hep hazırdan yerdik. Yaşlılığı aklımızın ucundan bile geçirmedik.

Ama o gün gelince, ihtiyarlık kapıyı çalınca, anlarız ki her şey yalan, her şey rüya… Çünkü artık kendimize yetemeyiz, başkalarının bizlere bir şeyler yapmasını bekleriz. Bu da kısaca insan hayatının özeti olur anlayana. Yaşlılar haftası etkinlikleri ile bu güzel insanlara dikkat çekilmektedir.

KİRALANMIŞ HAYAT

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ayakkabı Numaralarının Karşılaştırılması başlıklı makalemizde Avrupa ya da Dünya ayakkabı numaraları standartları, Ayakkabı Numaralarının Uluslararası Denkliği ve ÇOCUK AYAKKABILARI NUMARA ÖLÇÜLERİ KARŞILAŞTIRMASI hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?