Yatırım Amaçlı Konut Alınır mı?

Yatırım Amaçlı Konut Alınır mı?

Emlak yatırım yapmak amacıyla mı alınır, yoksa ihtiyaçtan dolayı mı alınır? Bazı tüketiciler karar veremediği için bu sektörde yatırım yapma konusunda kararsız kalıyorlar. Yatırım için konut alınır mı? Biz de sizlere konuyla ilgili yaptığımız  incelemeyi detayına girmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer birikmiş paranız varsa harcama yapmak zorunda değilsiniz ve yatırım yapma düşünceniz varsa doğal olarak yatırım amaçlı gayrimenkul satın […]

Emlak yatırım yapmak amacıyla mı alınır, yoksa ihtiyaçtan dolayı mı alınır? Bazı tüketiciler karar veremediği için bu sektörde yatırım yapma konusunda kararsız kalıyorlar. Yatırım için konut alınır mı? Biz de sizlere konuyla ilgili yaptığımız  incelemeyi detayına girmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer birikmiş paranız varsa harcama yapmak zorunda değilsiniz ve yatırım yapma düşünceniz varsa doğal olarak yatırım amaçlı gayrimenkul satın alınabilir.

Kiraya vermek için konut alınır mı?

Gelecek vadeden önemli yerlerde iyi bir arsa satın alınabilir. Yani  merkezi konumu bulunan, ulaşım araçları ile kolayca ulaşılabilen yerler önceden keşfedilebilir. Satın alınarak önemli bir yatırım aracı olabilir. Aynı şekilde konut yatırım amacıyla satın alınabilir. Cadde  üzerinde herkesin çok beğendiği sakin yerler satın alınabilir. Özellikle  büyük şehirlerde tercih edilen ilçelerde ve beğenilen kentlerde konut satın almak çok akıllıdır. Konut, daire, villa, yatırım amaçlı alındığı zaman kiraya verme düşüncesi olmamalıdır. Eğer kiraya verecekseniz unutmayın ki kiracılar evinizi veya villanızı sizin verdiğiniz gibi bırakmaz. Belli  bir hasar ve zarar verir.  Kararınızı önceden vermeniz riskleri öngörmeniz beraberinde masrafların hesaplanması profesyonelliktir.

Geriye dönük konut yatırımı için en önemli konu satın alacağınız emlağın konumudur. Eğer kira amaçlı bir konut alacaksınız bunu iki kere düşünmeniz gerekir. Yani aynı fiyata 2 daire alıp kiraya vermek mi daha kazançlı aynı fiyata tek daire alıp daha ucuza kiraya vermek mi riskli gibi… Bu sebeple araştırmanızı iyi yapmalısınız. Satın  alacağınız konutun bulunduğu bölgede kira fiyatlarını öğrenmelisiniz. Buna göre kıyaslama yapmanız daha gerçekçi olacaktır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Karlı Bir İş; Böcek Yetiştiriciliği
Emlak yatırım yapmak

Konut  ihtiyaç için satın alınır. Bunu söylemeye gerek yok. Her insanın hayalinde mutlaka güzel bir dairede, evde, villada yaşamak geçer. Herkesin beklentisi değişik olabilir ama kâr amaçlı ya da doğru anlamıyla kiraya verip gelir sağlamak akla yatkın gelmiyor. Olabilir, kurumsal kimliği olan kiracı bulunursa. Bu da demek oluyor ki daire yerine dükkan veya mağazaya yatırım yapılmalı. Üstelik stopaj avantajı var.

Kar amaçlı konut almak, daire almak mantıklı mı, sorusuna cevap verdik. Siz de buna göre değerlendirmenizi yapın. İyi  bir yerden iyi bir konumdan uygun fiyata konut alırsanız ister kiraya de isterseniz. Hemen satmaya kalktım mutlaka para kazandıracaktır. Aynı şekilde arsaya yatırım yapmak ofis dükkan satın almak da yatırım amaçlı olarak düşünülmelidir. Bunlar her zaman getiri yapacak gayrimenkul türleridir. Gayrimenkule yatırım yapmak her zaman kazançlı olmayabilir. Bazı durumlarda dikkat edin etmezseniz önemli riskleri beraberinde getirebilir.

Paranız  yokken de konut satın alabilirsiniz. Uygun konut kredisi veren finans kurumları ile görüşerek arsa değil ama konut ya da dükkan satın almak mantıklıdır. Çünkü satın aldığınız daire ya da dükkanı kiraya verirseniz kira geliri ile satın aldığınız emlağın taksitlerini kolayca ödeyebilirsiniz. Bu bir tavsiye, nihai karar yatırımcınındır.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?