Yaz Tatilinde Para Kazandıran İşler

Yaz Tatilinde Para Kazandıran İşler

Herkes dinlenmek,  stres atmak, yorgunluk gidermek için yaz tatilini iple çekerken bazıları da mecburen hayatta kalmak para ihtiyacını gidermek için para kazanma hesabı yapar. İşte bu düşüncede olan insanlara yaz tatilinde yapılabilecek işler hakkında küçük fikirler vereceğiz. Başlığı okuyanlar sezonluk bir iş gibi algılara düşebilir. Oysa Türkiye coğrafyası düşünüldüğü zaman uzunca döneme yayılarak gelir sağlanabilecek […]

Herkes dinlenmek,  stres atmak, yorgunluk gidermek için yaz tatilini iple çekerken bazıları da mecburen hayatta kalmak para ihtiyacını gidermek için para kazanma hesabı yapar. İşte bu düşüncede olan insanlara yaz tatilinde yapılabilecek işler hakkında küçük fikirler vereceğiz.

Başlığı okuyanlar sezonluk bir iş gibi algılara düşebilir. Oysa Türkiye coğrafyası düşünüldüğü zaman uzunca döneme yayılarak gelir sağlanabilecek durum söz konusudur. Yani özellikle batı ve güney illerimizde yaz mevsimi oldukça uzun sürmektedir. Hatta kış mevsiminin neredeyse çok az görüyorlar. Buralarda sezonluk değil uzun dönemli işler olarak da tasavvur edilebilir. Diğer bölgeler de kendine özgü güzellikleri ve artıları ile sizlerin beyin fırtınasına maruz kalmalıdır. Yaz tatilinde para kazandıran işleri devamlı hale getirmek ve buradan gelir temin etmek mümkün anlamında bu cümleleri sarf ediyoruz.

Sanatını icra et

Şimdi esas konuya gelecek olursak, herkesin kendi özel yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda sıcak dönemlerde hangi pozisyonlardan kazan sağlayacağını düşünmesine vesile olacağız. Belirtmek istediğiniz ilgi, istek ve yetenek her zaman bir kriter olmalıdır. Kimileri sanatsal etkinlikleri sever dövme tezgahı açabilir, karikatür çizimi, bire bir resim yapabilir. Çalabildiği ne varsa; bağlama, gitar, keman, darbuka veya klarnet… uygun ortamlarda sanat icra edebilir.

rehberlik yapmak

Gez, dolaş, dinlen

Bir başkası yabancı dil bilgisini güvenir, sosyal iletişimi güçlüdür tatil boyunca rehberlik hizmetleri verebilir. Yazın yapılacak işler içinde en keyiflisi denebilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Kahvaltı Evi-Salonu Açmak

Yaz, yaz, yaz…

Freelance yazarlık sayesinde hem tatil hem de bilgi dağarcığınızı dışa vurarak kendinizi güncelleme durumu ile baş başa kalırsınız.

Kaç beğeni-takipçi kazandın?

Sosyal medya kullanmak sanıldığı gibi insanlarla konuşmak paylaşmak tartışmak değildir, artık burada işin kaymağını yiyenler giderek artıyor. Grup kuranlar. sayfalarının beğenisini artıranlar reklam alıyor. Hatta tanıtım yazısı bile buralarda paylaşılarak yaz tatilinde yapılabilecek ekler ek işler arasına girebiliyor.

Tüylü şeyler bakılırrr

Evcil hayvan bakıcılığı fırsatı yakalamak isteyenlere güzel bir kazanç ortamı sunmaktadır. Yaz tatilinde yapılabilecek ek işler içinde en sevimli ve en eğlenceli olanıdır. Çünkü sahipleri fahiş fiyatlara da evcil hayvan bakıcılığı yapacak insanlara ihtiyaç duymaktadır. Neden olmasın, size bol para kazandıracaksa… İleride bakarsınız hayvan oteli bile açarsınız!

Hediyelik eşya satışı

Takıcı geldiiii!

Seyyar takı tezgahları açmak da yine güzel alternatifler arasında yer almaktadır. Şık takılar, el yapımı olarak turistik beldelerde tezgahlarda alıcılarına sunulabilir. Buralarda yüzük, kolye, bileklik, halhal, hatta minik biblolar bile turistlerin beğenisine sunulacak gelir sağlanabilir. Hepsi bu kadar mı? Değil. Siz de çalıştırın saksıyı…

Bilhassa öğrenciler tarafından yaz tatili döneminde para kazanmak için hangi işler yapılması gerekir, araştırılır. Biz de bu bağlamda yaz tatilinde para kazandıran işler hakkında edindiğimiz verileri değerlendirip sizin kulağınıza kar suyu kaçıracağız. Kendinize uygun olanları neden yapmayasınız ki…

Ciddiyet lütfen!

İnterneti en iyi şekilde kullanıp yatırım yapmam durumu da söz konusu. Bizzat işin başında beklemeden, internet ortamından yönetilebilen her türlü enstrüman bilgisayarla ya da akıllı cihazlarla uzaktan yönetilebilir. Forex, borsa, fripto para alım satımı rahatlıkla her ortamdan yönetilebilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  'Öz'ünü Kaybetmeyen Mekan; Nazilli Kısmet Pide

Hediyelik eşya satışı yap

Yöresel hediyelik eşyalardan satabilirsiniz. Böylece süper kazanç elde edebilirsiniz. Sektör geniş bir yelpaze olarak tasavvur edilmelidir. Aklınıza gelecek bütün eşyalar hediyelik olarak tasarlanabilir.

Rehberlik yaparak para kazan

Son dönemde en moda eğlenceden birisi olduğunu sizler de tahmin edebilirsiniz. Konu  hakkında bilgi edindikten sonra ve gerekli malzemeler ile birazcık yabancı bilginiz varsa rehberlik alanını da değerlendirebilirsiniz. Turistlere hem tatil hem de rehberlik yaparak para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Sosyal medyadan para kazan

Sosyal medya aracılığıyla para kazan

Her daim para kazandıran sosyal medya özellikle yaz tatilinde para kazanmak isteyenlere önemli fırsatlar sunar. Sosyal medya danışmanlığı yapmak isteyenler önemli  firmaların ürün tanıtımlarını yaparak para kazanma fırsatı yakalar. Yaz tatilinde yoğun bir tempoyla çalışırsanız. Daha fazla para kazanabilirsiniz.  Sosyal medyayı kullanmak hemen hemen çocuk oyuncağı haline geldi.  Ancak belli taktikler geliştirerek gelirinizi artırabilirsiniz.

Bağ bahçe işleri yap

Yaz tatilinde kazançlı ek işler arasında bahçe düzenleme bahçıvanlık önemli gelir fırsatı verebilir. Birazcık budama, temizleme, çapalama işlerinden anlayanlar özellikle sitelerde kendilerine büyük para kazanma fırsatı yakalayabilir. Komşunuzun arkadaşınızın veya yaz tatilinde olayacak insanların  parasını kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Çocuk bakıcılığı yap

Her daim yapılacak işler  arasında olan çocuk bakıcılığı işi özellikle yaz tatili para kazandıracak ek işler arasında yer almaktadır. İster tatilde isterseniz daha yine olarak çocuk bakıcılığından para kazanma fırsatının büyük olduğunu söyleyebiliriz.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Türkiye Geneli Ek İş Veren Yerler

Evcil hayvan bakıcılığı yap

Yine tatil dönemlerinde evcil hayvanlarını birilerine emanet etmek isteyen insanlar sizlere para kazandırabilir. Evcil hayvan bakıcılığı tatil döneminde önemli miktarda para kazanmak isteyenler önceden gerekli girişimlerde bulunması gerekir.

Su limonata dondurma sat

Tatil beldelerinde limonata satarak sus satarak dondurma satarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca yöresel olarak kar şerbeti satma şansı yakalarsanız.

Ekstradan bol para kazanacağımızı hatırlatalım.  Sizlere farklı ek iş fikirleri sunmaya çalıştık. Özellikle yaz tatilinde kazançlı ek işler hakkında önemli ipuçları verdik. Hepsini inceleyin  kendinize uygun olanlardan beğendiğinizi hayata geçirmekten geri durursanız sadece okumuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?