Yeni Bez Çanta Modelleri Geliyor

Yeni Bez Çanta Modelleri Geliyor

Poşet kullanımına kısıtlama gelince tek alternatif olarak doğa dostu ham bez çantalar gündemde yer buldu. Geçmişi 14. yy’da Mısırlıların eşya taşımak için kullanmaya başladığı döneme kadar uzanan ve önce bele asılan, ilerleyen zaman içerisinde daha geniş çapta kullanılmaya başlayan çantalar şimdilerde daha da revaçta. Zenginler bunları çeşitlendirip süsleyerek günlük hayatlarında belli bir statü kazandırmışlardır. Süreç […]

Poşet kullanımına kısıtlama gelince tek alternatif olarak doğa dostu ham bez çantalar gündemde yer buldu. Geçmişi 14. yy’da Mısırlıların eşya taşımak için kullanmaya başladığı döneme kadar uzanan ve önce bele asılan, ilerleyen zaman içerisinde daha geniş çapta kullanılmaya başlayan çantalar şimdilerde daha da revaçta. Zenginler bunları çeşitlendirip süsleyerek günlük hayatlarında belli bir statü kazandırmışlardır. Süreç ilerlerken yaşamın her alanına girmeye başlamıştır. Düğün törenlerinde gelin çantası olmuştur. 

Kadınların vazgeçilmezi bez çanta modelleri günlük hayatta sık kullandığı aksesuarların  başında gelir. Yüzyıllardır en alt tabakadan en üst tabakaya kadar her renk ve modeli,  ucuzu, pahalısı; deri, kumaş, jean, nubuk, süet, keçe, hasır vb. birçok materyalden imal edilen çantalar geliyor.

Beyaz saten kumaştan torba modeli ya da kese şekliyle, heybe çanta olmuştur, binek hayvanlarda eşya, yiyecek taşımak için, parlak taşlı çanta modelleri yapılmıştır. Gecelerde hanımların ellerinde ışıldayan, spor çantalar yapılmıştır. Yüzmede, koşuda, antrenmanda, okul çantaları üretilmiştir. Milyonlarca çeşit ve modelde çapraz takılan, sırta takılan ayakkabı taşımak top taşımak, kitap defter taşımak için, ergonomik olanı, havalı olanı, çek çekli olanı farklı kumaşlarla, modelleri ve resimli baskıları ile cıvıl cıvıl çeşitleri bizleri büyüler.


En iyi bez çanta modelleri

Çantalar gündelik yaşantımızın parçaları. Tatile giderken yanımızda götürdüğümüz büyüklü küçüklü farklı ebatlarda farklı modellerde içinde en değerli eşyamızı, bilgisayarımızı taşıdığımız, kolumuza takıp dolaştığımız, ayakkabılarla ve kıyafetlerimizle uyumunu sağlamak için aldığımız ve her beğendiğimiz bez çanta modellerine hayranlıkla bakarken daha önce hiç böyle bir çantam olmadı diyerek bir an önce almak için heyecanlandığımız onlar. Bez çanta fiyatları her bütçe için üretiliyor.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yeni Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Yazın sıcağında terden ve güneş ışığından etkilenip koku yapmayacak bez çantalar, sahil boyunca bir renk cümbüşünü andıran yazın cıvıltısını hasır modelleriyle yansıtan şık plaj çantaları, içleri telalı modelleriyle dökülen güneş yağı çantamı mahvetti kaygısına son veriyor, güzelliklerinin yanı sıra kullanım rahatlığı sağlıyor. Çantalar her alanda kullanılıyor ve hayatımızı kolaylaştırıyor. Bebek doğar, bebekler için çanta modelleri, biraz büyür çocukluğa adım atar eşyalarını taşımak için yine çanta gerekli. Bebeklerle beraber büyür o torbalar.  Hatta bebeklerle birlikte hayata başlar. Doğar, büyür, gelişir, yaşar, olgunlaşır ve hatta yaşlanırlar. Ama hiç ölmezler. Çünkü insan varsa ona ihtiyaç her zaman olacaktır. Çantalar da insanlar gibi çeşit çeşit, model modeldir. Her ülkenin, her toplumun hatta her insanın bir çanta modeli var.

Kimi büyük, kimi küçük, bazıları yumuşak bazıları sert insanlar gibi farklı tarz ve karakterde galiba eşyalarımız özellikle de bez çanta modelleri kişiliğimizi yansıtan önemli ipuçları taşıyor.        Alışverişe gittiğimizde yanımızda gidiyor, alışveriş yaparken mağaza ya da market çantası kullanıyoruz, aldığımız ürünleri  içine koyup işimizi kolaylaştırıyoruz. Bez çanta fiyatları her bütçeye hitap ediyor..

Çanta sektörü o kadar gelişmiş ki bu çantalar bile farklı modellerde elimizi attığımız her yerde. Çanta modelleri yelpazesi bu kadar genişken aradığımızı bulmakta da fazla zorlanmıyoruz. Semt pazarlarından tutunda alış veriş merkezlerinde, çeşit çeşit dükkânların bulunduğu çarşılarda, birçok çanta çıkıyor karşımıza. Aklımıza sığmayacak çeşitlilikte modeller birbiri ile yarışıyor, mağaza rafında mutfak önlüğü modellerine bakarken birden elimiz içine dalıyor mavili, kırmızılı kaliteli iplerle örülmüş.

Doğa dostu bez çantalar

Bir an bunları hala kullananlar var mı diye düşünürken, annemin mutfakta soğanları ve patatesleri böyle file çantalara koyduğunu hatırlıyorum. ‘Hava alacaklar ve bozulmadan daha uzun süre dayanacaklar’ demişti. Kendisi pazara hep bu filelerle gider aldığı ürünleri böyle taşımanın daha kolay olduğunu söyler üstelik ‘Poşetler gibi etrafı da kirletmiyor, birden fazla kullanılıyor, dayanıklı ve hepsi el emeği.’ derdi annem. Dokuma çantalarda öyle değil mi? Üzerlerinde değişik nakışlar çiçekler ve figürler bulunur birçoğu üretildiği yerin kültürünü ve motiflerini taşır. Hele de bizim gibi kalite ve çeşitliliğin çok olduğu bir ülkede bu çok da zor olmasa gerek. Turistlerin ülkemizde çok kaliteli ama kalitesine göre ucuz buldukları bez çanta modelleri satın alıp ülkelerine götürmeleri bunun bir kanıtı olsa gerek. Çantalar deri, kumaş, hasır, kot… üretilen kullanılacak yerine göre modeli seçilen; gündüz, gece, plaj, market, spor, seyahat, makyaj çantası gibi birçok modeliyle yaşamımızda yer alıyorlar. 

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Uluslararası Finans Ticaret Uzmanı Kimdir Görevleri Maaşı

Bir önceki yazımız olan Doğal Et Üretiminden Para Kazanmak başlıklı makalemizde Doğal et, doğal et üretimi yapmak ve yapay et hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?