Yeni ve Özgün Fikirler Nasıl Bulunur

Yeni ve Özgün Fikirler Nasıl Bulunur

Kimsenin aklına getirmediği özgün fikirler hayata geçirildiği zaman hem fikir sahibi, hem de bu fikrin hayata geçirip para kazananlar mutlu oluyor. En büyük sorun da hiç kimsenin düşünemediğini akla getirip gerçekleştirmektir. Son dönemde herkes kimsenin düşünmediğini, hiç kimsenin aklına getiremeyeceği şeyleri bulmak istiyor. Bunun için nasıl hareket edileceğini bilmiyorlar. Gelin size özgün fikirlerin nasıl ortaya […]

Kimsenin aklına getirmediği özgün fikirler hayata geçirildiği zaman hem fikir sahibi, hem de bu fikrin hayata geçirip para kazananlar mutlu oluyor. En büyük sorun da hiç kimsenin düşünemediğini akla getirip gerçekleştirmektir. Son dönemde herkes kimsenin düşünmediğini, hiç kimsenin aklına getiremeyeceği şeyleri bulmak istiyor. Bunun için nasıl hareket edileceğini bilmiyorlar. Gelin size özgün fikirlerin nasıl ortaya çıktığını basit bir şekilde gösterelim. Yapacağınız birkaç egzersiz ve aktivite ile sıradanlıktan kurtulabilirsiniz.

Ufkumuzu açmak

Yeni fikirler düşünmek için yaşam biçiminizim de diğer insanlardan daha farklı olması gerekir. Bunun için sürekli düşünen beynimizin fikir üretmesine ortam hazırlanması, zemin oluşturması şarttır. Rutin işlerle meşgul olduğunuz zaman haliyle insan beyni de yeni bir şeyler düşünemeyecek ve sıradan problemlerle meşgul olacaktır.

Bilgi sahibi olmak

Sıradanlıktan kurtulmak orijinal fikirler düşünmeye zorlayarak beynimizi harekete getirelim. Bunun için bilgi sahibi olmak temel kuraldır. Bilginin kaynağı da geçmiş dönemde kitaplar iken günümüzde aklınıza gelebilecek her türlü iletişim aracıdır. Başta arama motorları diyebiliriz. Rastgele yapacağınız aramalar sonucunda beyinin ilgi alanında değişiklikler olacak ve farklı bellek bölümleri açılacaktır.

yeni fikirler

Kitap okumak

Her daim kitap! Çünkü düşüncelerin yeni bakış açılarıyla birleşmesine olanak tanıyan kitaplar özgün fikirler bulmanın temelini teşkil etmektedir.

Sosyalleşmek  iyidir güzeldir, ancak kısıtlı olursa sıkıntılıdır. Çemberi aşmak, kendi alanınızın dışına çıkmak, farklı insanları tanımak, ilginç görüş, beklenti ve istekleri tanımanıza yardımcı olacaktır. Tanımadığınız sevmediğiniz insanların dünyasını keşfetmeyi deneyin. Kendimizi yenilemenin farklı bakış açılarıyla mümkün olacağını kafanıza sokun. Bu sebeple de sizi rahatsız etse bile sevmediğiniz, hoşlanmadığınız kişilerle iletişim kurun. Beyninde şimşekler çakacak yeni özgün fikirler oluşabilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Meslek Seçimini Etkileyen Faktörler

Gözlem yapmak

Gözlem sürekli aynı yeri aynı insanları ve rutin işleri incelemekle olmaz. Yukarıdaki örnekte verdiğiniz gibi beyninizi dumura uğratacak etkinliklerin aktivasyonlar ortasında yer alan kişiler harika fikirler edinebilir.

Günlük tutma yöntemi

Elinize bir kalem kağıt alıp anlık yaşadığınız hisleri tarihi ile birlikte kaydetmek. Geçmişte olanları okuduğunuz zaman bulunduğunuz dönemle kıyaslayınca önceki ile şimdiki fikirleriniz arasında değerlendirme yapma imkanı verir. Hangisinin geçerli olduğunu veya değerli olduğunu yordama fırsatı da verir.

Günlük  yazmak için akıllı cihazlarınız sizlere destek olabilir. Çünkü bu konuda destek veren uygulamalar sizin geçmiş dönemdeki etkinliklerinize hatırlatma fırsatı da veriyor.

Kafayı dinlemek meditasyon yapmak

Günlük sıkıntılardan kurtulmak için iyi bir yöntemdir, oturup kendinizi dinlemek. Gündelik stresin arınmasına yardım edecektir. Kendinizi dinlemek için uzun zaman gerekebilir. Başlangıçta  15 dakika oturup derin düşüncelere dalıp gündelik hayatın sorunlarını unutma adımı atabilirsiniz.  İleriki günlerde yarım saat, bir saat ve nihayetinde 2 saat kadar sessiz bir ortamda meditasyon yaparak özgün fikirler bulmak için güzel bir ortam yakalarsınız.

Yapılandırılmış egzersizler yapmak

Beyinde yeni özgün fikirlerin açığa çıkmasına yol açan bu egzersiz yapılanma yaratıcılığı olarak adlandırılmaktadır. Kafa dengi bir arkadaşınızla oturup karşılıklı sorun çözme tekniği uygulamalısınız. Bu yöntem sayesinde beynin farklı düşünmesine imkan tanıyacaksınız. Tartışma sonucunda da harika fikirlerin ortaya çıktığını görünce kendiniz bile şaşıracaksınız.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Yanmayan Kıyafet Üreten İşçi

Yukarıda sizlere yardımcı olacak tavsiyede etkinliklerin mutlaka değerlendirilmesi gerekir. Unutmayın ki beyin hareket ettirmek sizin elinizdedir. Atıl durumda kalırsa özgün yeni fikirler üretemez. Özgün fikirler bulmanın kolay olmadığı aşikârdır, ancak hiçbir şey yapmazsanız harekete geçmezseniz mevcut durumunuzdan daha da geriye gireceğinizi sizler de tahmin edersiniz.

Beyninizin harika fikirler üretebilmesi, istediğiniz gibi çalışabilmesi için uygun zemin hazırlamalısınız. Beyninizin  uygun zemin bulması için sıra dışı etkinlikler ile desteklenmesi gerekir. Yeni ve özgün fikirler hem sizi hem de insanlığı huzura kavuşturabilir.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır başlıklı makalemizde Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ve Satış ortaklığı sisteminden kar etmek hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?