Yorgan-Battaniye Kuru Temizlemesi

Yorgan-Battaniye Kuru Temizlemesi

Yorgan ya da battaniye kuru temizleme işi her geçen gün yaygınlaşıyor. Artık temizlik denince akla eski geleneksel temizleme yöntemleri gelmiyor. Her gün evin her ortamında kullandığımız battaniyeler olmazsa olmazımız artık. Üşüyünce üzerimize alıyoruz. Konuklarımız gelince yataklarına yayıyor ya da kullanımlarına sunuyoruz. Çocuklarımız sarıp sarmalayıp üşümemeleri için battaniyeleri kullanıyoruz. Elimiz atınca pratik olarak ulaştığımız bu örtüler, […]

Yorgan ya da battaniye kuru temizleme işi her geçen gün yaygınlaşıyor. Artık temizlik denince akla eski geleneksel temizleme yöntemleri gelmiyor. Her gün evin her ortamında kullandığımız battaniyeler olmazsa olmazımız artık. Üşüyünce üzerimize alıyoruz. Konuklarımız gelince yataklarına yayıyor ya da kullanımlarına sunuyoruz. Çocuklarımız sarıp sarmalayıp üşümemeleri için battaniyeleri kullanıyoruz. Elimiz atınca pratik olarak ulaştığımız bu örtüler, bu çok kullanışlılıklarının yanında da çok risk taşıyorlar.

Her yerde ve ortamda kullandığımız bu ürünler üretildikleri hammadde ve ürünün özelliğinden kaynaklı çok çabuk kirlenebiliyor. Gözümüzden bile sakındığımız yavrularımızı üzerine örttüğümüz battaniyeler zaman zaman yeterli temizlenmediğinde mikrop yuvası haline dönüşebiliyor. Battaniye kuru temizleme işte tam da burada devreye giriyor. Bizi sevdiklerimizi soğuktan koruyalım derken onlara zarar vermekten alıkoyuyor. Elimizde ya da çamaşır makinesinde yıkama şansımın olmadığı battaniyelerimizi kuru temizlemede tertemiz yaparak hijyen duruma getirebiliriz. Sevdiklerimize daha sağlıklı örtüler sunma şansımız olur. Sıcacık pırıl pırıl battaniyeler soğuk kış günlerini yaşadığımız bu mevsimde en büyük dostumuz ve yardımcımız olacaktır.

Evet hem ısınabiliriz, hem de sağlığımızı riske etmeden soğuktan korunabiliriz. Soğuk kış gecelerinde en iyi dostumuz olan battaniyelere her zaman ihtiyacımız olacak. Battaniye kuru temizleme de evimizin bu vazgeçilmez dostunun temiz ve hijyen olmasının garantisidir. Sıcacık ve tertemiz günlerde sağlıcakla kalın.

Yorganlar kuru temizlemede yıkanıyor

KURU TEMİZLEMEDE YORGAN YIKAMA

Hepimizin evlerinde birçok çeşidi bulunan yorganlar kullanması güzel temizliği meşakkatli bir üründür. Yorgan yıkama düşünüldüğü gibi pek de kolay olmayan bir iştir. Yünden, pamuktan, kaz tüyünden, elyaftan yapılan yorganlar yıl boyu sürekli kullanımından dolayı mutlaka yıkanarak temizlenmesi gerekir. Yorganları korumak çabuk kirlenmesini önlemek için nevresimler, çeşitli kılıflar kullansak da yapımında kullanılan her türlü materyal tozu, teri ve nemi içine hapseder.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Sevilen - Sevilmeyen Meslekler Belli Oldu

Uzunca süre yıkanmayan yorganlar ne kadar havalandırılıp güneşlendirilse de belli bir süre sonra kötü koku yapmaya başlar. Bu koku bizleri rahatsız etmesinin yanı sıra yorganımızda bir takım bakterilerin fazlaca yaygınlaştığını ve sağlığımız için tehlike arz ettiği sinyalini verir. Böyle bir riski evimizde barındırmayı hele ki çocuklarımızı böylesine tehlikeli bir sağlık sorununun altında yatırmayı kesinlikle kabul etmeyiz. Evimizde kendi çabamızla temizlemeye kalkıştığımız yorganımızın tam anlamı ile temizlendiğinden de emin olamayız. Çamaşır makinelerine sığmayan; yıkamak için büyük küvet gerektiren yorganlar bunları sağlayınca da temizliği pek mümkün olmuyor. Kurutmak gibi diğer aşamalarının da zahmetli oluşu bizim bu işi üstünkörü yapmamıza neden oluyor.

Yorgan yıkama son zamanlarda kuru temizlemelerin devreye girmesiyle işlerimizi kolaylaştırırken daha temiz ve hijyen açısından içimizi rahatlatıyor. Büyük profesyonel makine ve uygun temizlik ürünleri ile yapılan yorgan yıkama aynı zamanda sağlıklı bir şekilde de kurutulduğu için çok tercih ediliyor. Yorgan temizliği denince aklınıza artık kuru temizleme gelsin, sizlere de çekinmeden bu yorganları kirletmek düşsün. Gerisini kuru temizleme işini yapanlar halleder.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?