Yurtdışında Eleman Arayan Firmalar

Yurtdışında Eleman Arayan Firmalar

Türkiye sınırlarını aşıp ülke dışında ihaleleri girip başarılı olan şirketlere her geçen gün yenisi ekleniyor. Yurtdışında eleman arayan şirketler firmalar aldıkları ihaleleri sonuçlandırmak için personel ihtiyacını Türkiye’den karşılıyor. Dünyanın her noktasında faaliyette bulunan Türk firmaları kalifiye eleman ihtiyacı yanısıra, vasıfsız elemanları da yurt dışında çalıştırmak için ilanlar yayınlıyor. Yurtdışı iş ilanları incelendiği zaman Rusya başta […]

Türkiye sınırlarını aşıp ülke dışında ihaleleri girip başarılı olan şirketlere her geçen gün yenisi ekleniyor. Yurtdışında eleman arayan şirketler firmalar aldıkları ihaleleri sonuçlandırmak için personel ihtiyacını Türkiye’den karşılıyor.

Dünyanın her noktasında faaliyette bulunan Türk firmaları kalifiye eleman ihtiyacı yanısıra, vasıfsız elemanları da yurt dışında çalıştırmak için ilanlar yayınlıyor. Yurtdışı iş ilanları incelendiği zaman Rusya başta olmak üzere Suudi Arabistan,  Cezayir, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Ukrayna hatta Tanzanya’da bile çalışacak insanlara ihtiyaç var.

Artık sadece yurtiçinde çalışarak hayatı idame ettirme dönemi gerilerde kaldı. Uluslararası  boyutta faaliyetlerini yürüten firmaların sizlere hem kariyer hem de bol para fırsatı verdiğini unutmayın.  Enerji  sektöründe  veya Turizm, Tekstil, Gıda, İnşaat eleman ihtiyacı giderme noktasında hızlı bir şekilde çalışmaktadır.

Yurtdışı iş başvurusu için uluslararası boyutta çalışan Türk firmalarının iş ilanlarını incelemek gerekir. Size uygun pozisyonlar için CV göndermeniz yeterlidir. Yurt  dışında eleman personel arayan firmalar sizin bırakacağınız bilgileri değerlendirecek ve  gerekli durumlarda sizlerle görüşme sağlayacaktır. Peşinen yenilgiyi kabul ederseniz, yani iş başvurusunu yapmaz, farklı sektörlerden yurtiçinde iş ararsanız haliyle yurtdışında iş veren şirketler sizin varlığınızdan habersiz kalır.

Türk firmalarının çoğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de faaliyetler yürütmektedir. Özellikle Turizm sektöründe istihdam edilmek amacıyla her sektörden personel ihtiyacı vardır.

Örneğin fiyatlandırma uzmanı, mali kontrol uzmanı, risk izleme uzmanı, teknik kurulum personeli, temel şebeke uzmanı, saha operasyon takım üyesi, havuz teknisyeni, elektrik teknisyeni, tesisatçı, teknik ofis şefi  ve sekreter ihtiyacı için yurt dışında eleman personel arayan firmaların iş ilanları mutlaka değerlendirilmelidir.

Yurt dışında iş veren şirketler

Bugün itibarı ile yurtdışında personel alacak olan Türk firmaları yayınladığı ilanlar şunlandır;

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Hakem Kime Denir Nasıl Hakem Olunur

Polat Yapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Azerbaycan’da muhasebe sorumlusu arıyor.

Epik Anonim Şirketi kalite kontrol menajeri ihtiyacını gidermek için Bangladeş’te çalışacak personel ilanı vermiş.

Cezayir’de Ambar şefi, Personel alımı yapan Özgün İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bir başka örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Malta’da oyun geliştirme uzmanı arayan Türk firması da mevcut. Rusya’da çalıştırılmak amacıyla satınalma şefine ihtiyaç var. Tanzanya’da inşaat firması insan kaynakları uzmanı açığını kapatmak istiyor.

Ukrayna’da faaliyetlerini yürüten Onur Taahhüt Taşımacılık İnşaat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi proje müdürü ve teknik ofis şefi aramaktadır.

Katar’da Anel grubun personel alım ilanı da da farklı meslekten insanlara ihtiyaç duyduğu görünüyor. Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Kazakistan’da elektrik mühendisi ve elektrik teknikeri arıyor.

Yurtdışında çalışacak eleman arayan şirketler bununla da kalmıyor.  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türk firmalarının en çok tercih ettiği kardeş ülke konumundadır. Aklınıza  gelebilecek her türlü sektörden eleman istihdamı sağlamaktadır.

Örneğin Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim ve Danışma Hizmetleri Biyokimya uzmanı ararken Kredi West Bank Müfettiş Yardımcısı açığını kapatmak istiyor.

İntel Teknoloji Polonya’da istihdam edilmek amacıyla kodlama ve firmware mühendisi arıyor.

Yapı Merkezi firması tanzanya’da çalıştırmak amacıyla sağlık yetkilisi ve sağlık elemanı iş ilanları vermiş.

Örnekler saymakla bitmiyor. Açık pozisyonların doldurulması amacıyla yurt dışında eleman personel arayan şirketler ya da uluslararası firmalar size de nasibinizi bulma, geleceğinizi temin etme imkanı sunmaktadır.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Böcek Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

Başta Arap ülkeleri olmak üzere Afrika’nın, Rusya’nın, Avrupa’nın farklı ülkelerinde Türk işçilerine iş fırsatı tanıyan firmalar mevcuttur. İster inşaat sektöründe ya da gıda, tekstil, teknoloji, sağlık alanlarında kendinize istihdam sağlayacak firmalarla görüşebilirsiniz.

Yurt  dışında eleman arayan firmalar-şirketler bazen yüz yüze görüşerek,  bazen de sizin gönderdiğiniz özgeçmiş mektuplarını değerlendirebilir. Her ne olursa olsun başvuru yapmayı ihmal etmeyin. Yurtdışında eleman arayan şirketler size bol para verirken aynı zamanda tanımadığınız, görmediğiniz çeşitli insanlar ve kültürler ile tanışma imkanı da verirler.

Bir önceki yazımız olan Kredi ile Alınan Ev (Konut) Satılır mı? başlıklı makalemizde banka ipotekli ev satın alınır mı, ipotekli ev satın alınır mı ve ipotekli konut satılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?