Zayıflamak İçin Karbonatlı Su içmek Faydalı mı?

Zayıflamak İçin Karbonatlı Su içmek Faydalı mı?

Bilinçsizce her önüne geleni yiyerek sağlıksız beslenen insanlar aşırı kilo alınca bu kilolardan kurtulmak için farklı yöntemler denerler. Bunlardan birisi de karbonatlı su içmenin faydalı olduğu düşüncesidir. Gerçekten zayıflamak ve su içmek için karbonat gerekli midir? Karbonatlı su içerek zayıflamak ne kadar gerçekçidir? Bu konuda yapılan değerlendirmeleri, araştırmaları ve paylaşımları sizler için analiz ettik. Karbonat […]

Bilinçsizce her önüne geleni yiyerek sağlıksız beslenen insanlar aşırı kilo alınca bu kilolardan kurtulmak için farklı yöntemler denerler. Bunlardan birisi de karbonatlı su içmenin faydalı olduğu düşüncesidir. Gerçekten zayıflamak ve su içmek için karbonat gerekli midir? Karbonatlı su içerek zayıflamak ne kadar gerçekçidir? Bu konuda yapılan değerlendirmeleri, araştırmaları ve paylaşımları sizler için analiz ettik.

Karbonat ile zayıflanır mı

Genel değerlendirme sonucunda edindiğiniz bilgiler, karbonatlı su ile zayıflama yöntemi diyetisyenler tarafından da uygun görülmektedir. Çünkü içerisinde etken madde olan karbonat alkali vücudun asit ve alkali oranını dengeleme özelliğine sahiptir. Yani vücuttaki toksinlerin atılmasına katkı sağlayarak hızlı bir zayıflama için önemli bir etken maddedir.

İngiliz kültüründe yaygın olarak kullanıldığı söylenen karbonatlı su içerek zayıflama genelde pozitif sonuçlar vermiştir. Bu sudan içmeye devam edenlerin aynı zamanda vücudundaki diğer rahatsızlıklardan da kurtulduğu, dolayısıyla istenmeyen kilolardan kurtuldukları söylenmektedir. Yani karbonatlı su ile sağlıklı zayıflama gerçeğini ortaya koyan insan sayısı azımsanamayacak kadar fazladır.

Sürekli uyarıda bulunduğumuz gibi tekrar hatırlatmakta yarar var. Her yöntem herkes için uygun sonuçlar vermeyebilir. İnsanın bünyesine bağlı olarak tam anlamıyla istenilen verim alınamayabilir.

Karbonatlı su içerek zayıflama

Karbonatlı su ile zayıflamak için ne yapılmalıdır

Sağlıklı zayıflama yöntemlerinden birisi olarak kabul edilen karbonat destekli suyun bol sıvı alımına olanak vermesi sonucunda vücudun sıvı dengesi sağlanır. Böylece daha hızlı kilo verilir. Karbonatlı su ile zayıflama yöntemi uygulaması şu şekilde yapılır;

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Sigaradan Sevenlerine Üzücü Haber

8 adet su bardağı yani yaklaşık 2 litre su içine bir tatlı kaşığı karbonat atılması gerekir. Karbonatı her yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. İsteyen eczanelerde satılan İngiliz karbonatını da suyun içine karıştırarak içebilir. Suya katılan karbonat su içerisinde alkali durumuna gelir. Böylece Suyun pH değeri 9 ile 11 arasına gelir. Bu kadar basit bir yöntem sayesinde alkali su hazır duruma gelir. Ancak henüz her şey hazır anlamına gelmez. Bu suyun rahat bir içim durumuna gelmesi için yarım limon suyunu eklemek içmeyi kolaylaştıracaktır. Peki günde ne kadar karbonatlı su içilmesi gerekir. Hazırladığınız 2 litre alkali suyun 1 litresini bir günde içmek tavsiye edilmektedir. Başlangıç olarak bu şekilde başlamak ideal bir ölçü birimidir ancak ertesi gün ve sonrasında günde 2 litrenin tamamı tüketilmesi sağlıklı kilo vermek için idealdir. Bu yönteme sürekli devam ettiğiniz sürece kilo kaybı da hızlanacaktır.

Karbonatlı su ile zayıflama yönteminde ne kadar kilo verilir

Karbonatlı su ile zayıflama yönteminde ayda yaklaşık 5 ila 7 kilo civarında kilo verilebilmektedir.

Karbonatlı su ile zayıflamak mümkün mü

Su, içine herhangi bir katkı maddesi içilmeden de zaten kilo vermek için yardımcı bir besin maddesi olduğunu biliyoruz. Ancak karbonat eklenip alkali durumuna getirilen su vücuttaki asit dengesini korur ve metabolizmanın hızlı çalışmasına destek sağlar. Daha fazla su tüketilir. Bunu günde 3 litreye çıkarmanın kilo kaybının hızlanmasına katkı sağlayabilir, düşüncesi yanlıştır. Çünkü vücuda daha fazla karbonat eklemek midede bilinmeyen rahatsızlıklara yol açmasına sebebiyet verebilir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Diyetisyen Muayene Ücretleri
Karbonatlı su içmenin faydaları

Karbonatlı su içmenin zayıflamaya faydaları nelerdir

Vücutta asit baz dengesini sağlayan karbonatlı su metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Böylece kilo verme kolaylaşır.

Karbonatlı su içerek beden toksinlerden arındırıldığı için taze bir vücut görünümü elde edilir.

Karbonatlı su tok tutucu özelliğe sahip olmasından dolayı size uzun süre bir şey yiyip içme ihtiyacı hissettirmez. Böylece tok kalmamız sağlanır.

İştah giderici özelliği sayesinde karbonatlı su zayıflamak isteyenlere yemek yeme hissini unutturur. Ödem söktürücü özelliği sayesinde karbonatlı su vücuttaki şişkinlikleri ve ödemi giderir. Bu sayede ince bir görünüm elde edilir.

Göbek bölgesinde yağlanma sorunu olan ya da basenlerinden şikayetçi olanların karbonatlı su içerek zayıflama yöntemini çok etkili bulduğu bir gerçektir.

En ucuz zayıflama yöntemlerinden birisi olarak kabul edilen karbonatlı suyun faydaları bunlarla da sınırlı değildir. Vücuttaki yağların erimesine katkı sağladığı için zinde bir vücut ve fit bir görünüm elde edilmektedir.

Karbonatlı su içmenin sakıncaları nelerdir

Bazı insanlarda baş ağrısı yapabilir. Midede yanma, mide krampı gibi mide ile ilgili şikayetler oluşabilir. Tansiyon problemi olan insanların bu konuda daha hassas davranması önerilmektedir. İçtiğiniz ilaçlarla olumsuz etkileşme durumları olabilir. Karbonatlı su panik atağı olumsuz yönde etkileyebilir. İç sıkıntısı ve depresyon gibi sorunlara da sebebiyet verebilir.

Karbonatlı su ile zayıflama düşüncesi olanların bu yöntemi uygulamadan önce doktoru ile görüşmesi, eğer doktor uygun görürse uygulaması gerektiğini hatırlatırız!

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?