ZİHNİNİZİ KONTROL EDEMİYOR MUSUNUZ?

ZİHNİNİZİ KONTROL EDEMİYOR MUSUNUZ?

İnsanlar zihnini kontrol etmek için en çok hipnoz yöntemini kullanmaya çalışmışlar ve bu konuda da genelde bir başarı yakalanmıştır. Siz de yapabiliyorsanız hipnoz denemeleri yapabilirsiniz. Zihin kontrol etme teknikleri nelerdir? İnsanlar yaratılış gereği yönlendirilmelere karşı genelde zayıf kalmışlardır ve bu bakımdan zihnini kontrol etmenin yollarını aramış, kendini yönlendirmelere karşı kontrol etmek için farklı yollar bulmuştur. Günümüzde gündelik yaşantımızda […]

İnsanlar zihnini kontrol etmek için en çok hipnoz yöntemini kullanmaya çalışmışlar ve bu konuda da genelde bir başarı yakalanmıştır. Siz de yapabiliyorsanız hipnoz denemeleri yapabilirsiniz. Zihin kontrol etme teknikleri nelerdir?

İnsanlar yaratılış gereği yönlendirilmelere karşı genelde zayıf kalmışlardır ve bu bakımdan zihnini kontrol etmenin yollarını aramış, kendini yönlendirmelere karşı kontrol etmek için farklı yollar bulmuştur. Günümüzde gündelik yaşantımızda lazım olacak düşüncelerinizin başka bir insan veya topluluk içinde bulunduğunuz zaman, en çok nasıl kolayca etki edebileceğinizi fark etmenize yardımcı olacak çözümler olduğunu biliyor musunuz?

ZİHNİNİZİ KONTROL ETME

Zihin kontrol etme yöntemleri

Zihin kontrol etme yöntemlerinden bir gruba ait olma düşüncesi insana zararlı düşüncelerden ve fiillerden şüpheci ve kuşkucu yaklaşımları bastırmak için güçlü bir metot olarak uygulanabilir. Buna uzmanlar çalışma grubu basıncı adını vermektedir.

İnsanlar bir grupta kalarak bir nesneye bağlı olarak çok kuvvetli olarak sevgi ve övgü ifadeleriyle kuşatıldığı zaman sevgi bombardımanı yaşar. Bu da grubu sorgulamaya veya terk edildiği zaman sevgi eksikliği yaşayacağı düşüncesinden dolayı kendimizi kontrol etmenize yardımcı olan bir teknik olarak kullanılmalıdır.

Zihin kontrol etme yöntemleri

Alışılagelmiş yaygın inanışları, önceki değerlerin reddedilmesi ve yeni şeylerin öğrenilmesi insanı yaşam biçiminde değişikliğe gitmese de farklı zihin  kontrol aracıdır.

Zihni kontrol altında tutmak

İnsanların öğrendiği bilgiler o kadar karmaşık yapıdadır ki anlaşılması çok zordur. Bunun için denekler kullanıp mantıksal anlamayı askıya alarak öğretim bilinçsizce kabul etmeye zorladı ve buna şaşırtıcı öğretici adı verildi.

Zihnimizi kontrol altında tutmak için bilinçaltı mesajlar göndermeliyiz. Bunun için anahtar kelimeler ve anlatımlarla uzun ve karmaşık bir direktifi çözmek için bilinçaltımızda bulunan anlaşılmaz yorumlara karşılık vermeye çalışır. Bu da belleğinizi kontrol eder ve hafızamızı güçlendirir.

Bir önceki yazımız olan Berbat 2 Buluş; Cips ve Cola başlıklı makalemizde Cola nasıl bulundu?, George Crum ve Patates cipsi nasıl icat edildi? hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNU DA OKUMALISINIZ>>>  Okul Ortamında Çocuk Sağlığı

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?